Oto co się stanie, jeśli zaczniesz codziennie jeść miód. Poznaj 8 ważnych powodów.

0
1013
Poznaj 8 rzeczy, które przytrafią się Twojemu ciału, jeśli zaczniesz codziennie jeść miód. Zdjęcie: pixabay.com

Miód to idealny produkt, który jest jak magiczna pigułka dla naszego ciała, a jednocześnie jest smaczny.

Zdrowotne właściwości miodu są znane nie od dziś. Miód jest wolny od zanieczyszczeń chemicznych, ponieważ pszczoły są bardzo wrażliwe na toksyny i wyginęłyby zbierając nektar z zanieczyszczonego pola. Zobacz co się stanie z Twoim ciałem, jeśli zaczniesz codziennie jeść miód.

1.Zdrowsza, czystsza skóra

Miód jest doskonałym przeciwutleniaczem, co oznacza, że jego regularne spożywanie oczyszcza organizm z różnych toksyn. Ponadto jego właściwości antybakteryjne znacznie poprawią kondycję skóry. Miód leczy wiele dolegliwości skórnych, takich jak trądzik czy świerzb.

2. Spadek wagi

zdjęcie: pixabay.com

Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, lekarze zalecają wykluczenie wszystkich słodyczy i cukru, ale nie miodu. To dlatego, że cukier obecny w miodzie ma inny skład niż cukier występujący w innych substancjach słodzących. Miód zwiększa metabolizm, który jest niezbędny do utraty wagi.

3. Obniża poziom cholesterolu

Miód to bat na cholesterol. Składniki i witaminy występujące w miodzie przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu. Dzienne spożycie miodu ma korzystny wpływ na poziom związków antyoksydacyjnych w organizmie, które mogą zwalczać nadmiar cholesterolu.

4. Silniejsze serce

Badania pokazują, że przeciwutleniacze zawarte w miodzie mogą zapobiegać zwężaniu tętnic. W zależności od miejsca wystąpienia zwężenie może prowadzić do niewydolności serca, pogorszenia pamięci lub bólów głowy. Wypicie szklanki wody z kilkoma łyżkami miodu wystarczy, aby temu zapobiec.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zwykła herbata z kurkumą leczy wiele dolegliwości i jest dobra na wszystko!

5. Lepsza pamięć

Miód ma sporo chroniących mózg przeciwutleniaczy oraz ułatwia przyswajanie wapnia, niezbędnego w procesie myślenia i podejmowania decyzji.

6. Lepszy sen

zdjęcie: pixabay.com

Cukier zawarty w miodzie zwiększa poziom insuliny we krwi, która następnie uwalnia serotoninę. Serotonina jest następnie przekształcana w melatoninę, hormon, który zapewnia lepszy sen.

7. Zdrowszy brzuch

zdjęcie: pixabay.com

Miód jest silnym środkiem antyseptycznym, dlatego zaleca się jeść łyżkę miodu na pusty żołądek. Ten prosty rytuał pomaga zapobiegać różnym chorobom związanym z przewodem pokarmowym. Poza tym, przechodząc przez żołądek, miód niszczy zarazki i leczy małe rany na błonie śluzowej.

8. Łagodzi napięcie nerwowe

Miód pomaga uspokoić nerwy i łagodzi zmęczenie. Glukoza zawarta w miodzie jest niezbędna do pracy neuronów. Jest szybko wchłaniana do krwi, co sprzyja relaksacji i łagodzeniu zaburzeń psychicznych. Miód poprawia samopoczucie i nastrój.

Przepis na kurację wzmacniającą z miodu i czosnku.

W połączeniu z innym naturalnym środkiem o silnych właściwościach antyseptycznych i leczniczych – czosnkiem – moc miodu zwiększy się dziesięciokrotnie. Miód podawany z czosnkiem wzmocni układ odpornościowy i zapewni zdrowie.

Będziesz potrzebować następujących składników:

  • 7-10 główek czosnku
  • 1 szklanka miodu – około 335 gram
  • słoik z pokrywką

Do słoika z nakrętką należy wrzucić obrane i posiekane ząbki czosnku, następnie zalać je miodem. Słoik należy zakręcić i odstawić w ciemne miejsce na kilka dni (najlepiej na tydzień). Po tym czasie spożywaj jedną łyżkę dziennie na pusty żołądek, a poczujesz się zdrowy jak nigdy dotąd!

Miód z czosnkiem należy spożywać przez tydzień, a następnie należy zrobić 2 tygodnie przerwy i ponownie powtórzyć tygodniową kurację. Słoik z miodem i czosnkiem przechowuj w temperaturze pokojowej, miód się wtedy nie skrystalizuje.

Źródło i zdjęcia: brightside.me

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl