Oto najlepszy sposób na pozycie się pleśni z pralki

0
182
Jak skuteczni odgrzybić pralkę? Zdjęcie: pl.freepik.com

Łatwo zapomnieć o wyczyszczeniu uszczelki drzwi pralki, a usunięcie całego brudu jest trudne, gdy nie wiesz, jak to zrobić najlepiej. Na szczęście znamy sprawdzone metody, dzięki którym czarna pleśń nigdy więcej nie będzie plagą Twojej pralki.

Pleśń rozwija się na wilgotnych powierzchniach, więc nic dziwnego, że gumowe uszczelki pralek często padają jej ofiarami. Jeśli pleśń nie zostanie usunięta na czas, może to spowodować wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu, który może mieć wpływ na ubrania podczas cyklu prania. Jak więc usunąć pleśń z gumy pralki? Oto najlepsze wskazówki dotyczące usuwania pleśni z uszczelek pralki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Na Facebooku pewna kobieta poprosiła o radę dotyczącą czyszczenia pralki. Kerry Grayson napisała: „Proszę o wskazówki dotyczące czyszczenia gumowej uszczelki pralki”.

Komentarzom towarzyszyło zdjęcie jej pralki, na którym widać dolną połowę uszczelki pokrytą czarną pleśnią.

Podczas gdy wielu sugerowało wybór środków chemicznych do usuwania śladów pleśni, większość komentarzy sugerowała użycie tabletek do zmywarek.

Andrea Combe napisała: „Tabletka do zmywarki, pranie w 60 stopniach zadziałało w moim przypadku. Po niej pralka była nieskazitelna.” Potwierdzam to, ponieważ też używam tabletki do zmywarki, aby wyczyścić pralkę.

Umieść jedną bądź dwie tabletki do zmywarki w pralce i ustaw pranie na najwyższym stopniu. Pralka powinna być czysta już po jednym praniu. Tabletki do zmywarki to najlepsza rzecz w walce z pleśnią w pralkach.

Czytaj: Szpital we Wrocławiu ma nowy sprzęt

Renee McGill napisała: „Próbowałam tabletki do zmywarki, białego octu, wybielacza i gorącego prania. Jedynym, który zadziałał, była tabletka do zmywarki, niesamowite rezultaty od razu.”

Alfie Smyth napisała: „Tabletki do zmywarki usuwają mazię z rur”.

Maria Vella odpowiedziała: „Tabletki do zmywarki to moje ulubione narzędzie do czyszczenia dowolnej części mojej pralki”.

Sophia Turini radzi: „Wystarczy włożyć jedną tabletkę do zmywarki do pralki i wstawić na 90 stopni, a pleśń w bębnie lub uszczelce zniknie.”

„Możesz również dodać jedną tabletkę do zmywarki do swojej szuflady w pralce, stamtąd również usunie pleśń”.

Czytaj: 5 sposobów na zapobieganie pleśni podczas suszenia prania w domu

Tabletki do zmywarki zostały zaprojektowane do radzenia sobie z twardą wodą, usuwania plam i rozpuszczania tłuszczu – nie powinno więc dziwić, że można ich używać do czyszczenia rzeczy poza zmywarką.