Oto najostrzejszy rum na świecie

0
942

Jeśli chodzi o „ostry” rum, trudno będzie Ci znaleźć coś gorętszego niż to szalone połączenie nieprzemakalnego rumu z najostrzejszą papryką na świecie, Carolina Reaper.

The World’s Hottest Shot jest dostępny w zwodniczo małej i nieszkodliwie wyglądającej butelce o pojemności 45 ml, którą można po prostu wlać do kieliszka i wypić za jednym razem.

Ale zanim to zrobisz, powinieneś wiedzieć, że to nie jest zwykły napój.

Rum nie dość, że zawiera ponad 63% alkoholu objętościowo, to także jest nasycany papryką Carolina Reaper przez co najmniej trzy miesiące. Rezultatem jest ledwie znośna mikstura, która prawie gwarantuje, że będziesz się krztusić, pocić się i krzyczeć w agonii, gdy poczujesz ten ogień w gardle.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dopiero niedawno dowiedzieliśmy się o istnieniu The World’s Hottest Shot, dzięki popularnemu programowi YouTube Hot Dang Show. Gospodarz Roger Trier był na tyle uprzejmy, że spróbował dawki tego napoju, aby widzowie mogli zorientować się, jak jest ostry, bez próbowania go na własnej skórze. Sądząc po jego wyrazie twarzy i obfitym poceniu, założę się, że nigdy nie brałabym pod uwagę próbowania tego produktu.

„Ten produkt jest bardzo ostry i może powodować podrażnienie skóry i/lub ust. The World’s Hottest Shot jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych i musi być przechowywany poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Nie spożywaj, jeśli masz problemy z sercem, układem oddechowym lub trawiennym lub jakąkolwiek inną poważną chorobę. Spożywasz na własne ryzyko”, ostrzega opis produktu.

Czytaj: Osoby, które lubią pikantne jedzenie, żyją dłużej

Wyprodukowany i sprzedawany przez Wiltshire Chilli Farm w Wielkiej Brytanii, World’s Hottest Shot kosztuje 15 funtów (80 zł) za butelkę o pojemności 45 ml.

Na sam widok papryczek moczących się w alkoholu jeży mi się włos na głowie.

Czytaj: 6 nieoczekiwanych skutków pikantnych potraw na Twoje ciało

Czytaj: Monika Kasiak to najlepszy kierowca autobusu miejskiego w Krakowie