Oto najstarszy na świecie tygrys bengalski

0
361
Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Ten tygrys bengalski jest najstarszym żyjącym tygrysem na świecie w niewoli!

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

W wieku 25 lat i 319 dni mieszka w Tiger Creek Animal Sanctuary w Tyler w Teksasie, USA.

„Tygrysy zazwyczaj żyją w niewoli od 15 do 20 lat, a na wolności tylko około 12 lat. Nasza najstarsza mieszkanka Bengali swoim obecnym wiekiem przekroczyła te oczekiwania!” – napisało Tiger Creek Animal Sanctuary.

Bengali po raz pierwszy przybyła do zoo w 2000 roku, gdzie wykazywała oznaki nieśmiałości i często chowała się przed odwiedzającymi.

Z czasem jednak przyzwyczaiła się do swojego nowego domu i teraz można ją zobaczyć wylegującą się na jej podwórku i wchodząc w interakcje z gośćmi w sanktuarium.

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

W ciągu przeciętnego dnia Bengali otrzymuje kilka posiłków, kąpie się i znajduje zacienione miejsca na swoje dość długie kocie drzemki.

Jej ulubiony przysmak to coś, czego nie znajdziesz w lokalnej lodziarni – uwielbia krwawe lody i jest bardzo podekscytowana ich zjedzeniem!

„Pracownicy dostarczają posiłki Bengali na srebrnym talerzu! Cóż, to stal nierdzewna, ale i tak jest w kolorze srebrnym. Nigdy nie jest głodna i nigdy nie musi się martwić, skąd weźmie następny posiłek” – pisze Tiger Creek Animal Sanctuary.

Jednym z ulubionych wspomnień personelu z Bengali było świętowanie jej 21. urodzin.

Czytaj: Zapierające dech w piersiach zdjęcia tygrysa bengalskiego przechadzającego się przed starożytnymi ruinami

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Teraz, gdy została oficjalnie uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszego tygrysa bengalskiego na świecie, personel Tiger Creek jest niezwykle podekscytowany, że ma bijącego rekordy tygrysa w swojej rodzinie.

Teraz Bengali nie może się doczekać świętowania swoich 26. urodzin, które odbędą się 31 sierpnia tego roku.

Czytaj: W Wielkiej Brytanii można spać w towarzystwie lwów i tygrysów

Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

johannesfloe.com – Art to remember