Oto najszybsza ładowarka do samochodów elektrycznych na świecie

0
435
ABB

Pełne naładowanie akumulatora w 15 minut: wprowadzenie na rynek najszybszej ładowarki do samochodów elektrycznych na świecie.

ABB wprowadziła na rynek innowacyjną ładowarkę do pojazdów elektrycznych, która zapewnia najszybsze ładowanie na rynku światowym.

Nowa Terra 360 to modułowa ładowarka, która może jednocześnie ładować do czterech pojazdów z dynamicznym rozdziałem mocy. Oznacza to, że kierowcy nie będą musieli czekać, jeśli ktoś inny już ładuje przed nimi. Po prostu podciągają się do innej wtyczki.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nowa ładowarka ma maksymalną moc 360 kW i jest w stanie w pełni naładować dowolny samochód elektryczny w ciągu 15 minut lub mniej, spełniając potrzeby różnych użytkowników pojazdów elektrycznych, niezależnie od tego, czy potrzebują szybkiego ładowania, czy doładowania akumulatora podczas zakupów spożywczych .

„Ponieważ rządy na całym świecie piszą politykę publiczną, która faworyzuje pojazdy elektryczne i sieci ładowania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu, zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, w szczególności stacje ładowania, które są szybkie, wygodne i łatwe w obsłudze, jest większe niż kiedykolwiek” – powiedział Frank Muehlon, Prezes Dywizji Elektromobilności ABB.

Czytaj: Na ulice Poznania wyjadą nowe autobusy elektryczne

„Terra 360, z opcjami ładowania dopasowanymi do różnych potrzeb, jest kluczem do zaspokojenia tego zapotrzebowania i przyspieszenia globalnego wdrażania e-mobilności”.

„To ekscytujący dzień dla ABB, która jako światowy lider w dziedzinie szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych odgrywa kluczową rolę w tworzeniu społeczeństwa niskoemisyjnego” – powiedział w oświadczeniu Theodor Swedjemark, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w ABB.

„Ponieważ transport drogowy odpowiada za prawie jedną piątą światowych emisji CO2, e-mobilność ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu klimatycznego Paryża. Będziemy również dawać przykład, przestawiając całą naszą flotę ponad 10 000 pojazdów na pojazdy nieemitujące”.

Dostępna w Europie od końca 2021 r., a w USA, Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku od 2022 r. Terra 360 została zaprojektowana z myślą o codziennych potrzebach i oczekiwaniach kierowców pojazdów elektrycznych.

Najszybsza na świecie ładowarka do pojazdów elektrycznych jest również dostępna dla wózków inwalidzkich i wyposażona w ergonomiczny system zarządzania kablami, który pomaga kierowcom szybko podłączyć się przy minimalnym wysiłku.

Czytaj: Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie przebiła nawet najbardziej optymistyczne prognozy

Oprócz zaspokajania potrzeb prywatnych kierowców pojazdów elektrycznych na stacjach paliw, przy sklepach ogólnospożywczych i punktach sprzedaży, ładowarki Terra 360 mogą być również instalowane w pomieszczeniach handlowych organizacji, aby ładować elektryczne samochody flotowe, dostawcze i ciężarowe.

Daje to właścicielom swobodę ładowania do czterech pojazdów przez noc lub szybkiego ładowania ich pojazdów elektrycznych w ciągu dnia. Ponieważ ładowarki Terra 360 zajmują niewiele miejsca, można je instalować w małych zajezdniach lub parkingach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Ładowarki Terra 360 są w pełni konfigurowalne. Aby spersonalizować wygląd, klienci mogą „oznakować” ładowarki, stosując różne foliowanie lub zmieniając kolor pasków świetlnych LED. Istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania wideo i zdjęć.

ABB weszła na rynek e-mobilności w 2010 roku, a dziś sprzedała ponad 460 000 ładowarek do pojazdów elektrycznych na ponad 88 rynkach.

Obietnica bezprecedensowych prędkości ładowania w bliskim horyzoncie sprawia, że zapowiedź prawdziwej rewolucji w samochodach elektrycznych jest nieco bliższa.