Oto najważniejsze zalety starzenia się

0
185
W starym ciele młody duch. Starzenie się nie takie straszne. Zdjęcie: pl.freepik.com

Ośmiu na dziesięciu Amerykanów zgadza się, że społeczeństwo przywiązuje zbyt dużą wagę do wyglądu młodzieńczego, ale nowy sondaż wskazuje również na korzyści płynące z starzenia się.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób dorosłych zbadała perspektywy związane ze starzeniem się i wykazała, że większość zgadza się, że w dzisiejszym świecie istnieje negatywne nastawienie związane ze starzeniem się lub postrzeganiem starości – tak bardzo, że sześć na dziesięć osób unika dzielenia się swoim wiekiem z obawy przed „osądzeniem” (61%).

Czytaj: Ich ciała starzeją się, ale seniorzy mają lepsze samopoczucie emocjonalne

Podzielając swoje pozytywne nastawienie, trzy czwarte respondentów zgodziło się, że wiek nie jest czymś, z czym należy walczyć lub się bać, ale raczej szansą na bardziej satysfakcjonujące i zdrowe emocjonalnie życie.

Co więcej, większość z nich rzeczywiście zauważyła poprawę w obszarach swojego życia (71%), takich jak pewność siebie (49%), poczucie siebie (45%) i relacje z członkami rodziny (44%).

W rzeczywistości większość ludzi, którzy przekroczyli 20 lat, twierdzi, że czuje się dziś bardziej spełniona (69%) i usatysfakcjonowana (71%) ze swojego życia.

Czytaj: Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

Badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie Great Lakes Wellness Collagen wykazało, że trzy na cztery osoby chcą spędzać mniej czasu na walce ze starzeniem się, a więcej na robieniu rzeczy, które kochają.

„Podczas gdy „przeciwstarzeniowe” stało się normą od dłuższego czasu, zaczynamy dostrzegać zmianę wśród Amerykanów, którzy zdają sobie sprawę, że starzenie się to życie” – powiedział Jim Burkett, prezes Great Lakes Wellness.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dwie trzecie respondentów faktycznie czuje się młodszymi niż są – średnio o prawie dziesięć lat młodziej.

4 najważniejsze zalety starzenia się:

  • każdego roku dowiadujesz się nowych rzeczy o sobie lub o świecie;
  • masz więcej doświadczenia życiowego;
  • zdobywasz mądrość;
  • jesteś bardziej pewna/y siebie.

Jaki jest zatem sekret dobrego życia w podeszłym wieku? 80% powiedziało, że lepsze nastawienie prowadzi do bardziej wdzięcznego starzenia się.

Siedmiu na dziesięciu powiedziało, że akceptuje swój wiek, wierząc, że starzenie się nie jest tak złe, jak się spodziewali.