Otwarto najdłuższy wiszący most świata dla pieszych

0
474
Otwarto najdłuższy wiszący most na świecie.

Portugalia otworzyła najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych.

516 Arouca to najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych, który znajduje się w Arouca, w dystrykcie Aveiro w Portugalii.

Wspaniała wiadomość dla każdego, kto szuka zmiany scenerii, gdy znów będzie można bezpiecznie podróżować: najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych został ukończony w Portugalii i został otwarty dla publiczności w poniedziałek.

Zdjęcie: Facebook

Rekordowy most ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości, łączy brzegi rzeki Paiva.

Przekraczając most, będziesz miał imponujący widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba obszary geograficzne terytorium Geoparku Arouca de la UNESCO, słynące z turystyki przyrodniczej i zajęć na świeżym powietrzu.

Jeśli nie masz problemów z sercem, ta przygoda jest dla Ciebie! Wysoki na 175 metrów most 516 Arouca nie jest dla osób o słabym sercu. Odwiedź to miejsce i daj się wciągnąć naturze i duchowi przygody.

Zdjęcie: Twitter

„Nowy most, budowany od maja 2018 roku, jest inspirowany mostami Inków, które rozciągały się nad górskimi dolinami Andów” – czytamy w komunikacie. „W zeszłym roku władze miasta Arouca opisały most jako „przerażająco piękny”.

Most łączy brzegi rzeki Paiva, popularnego miejsca do spływów kajakowych i spływów górskich. Jest także w pobliżu Paiva Walkways, drewnianej ścieżki, która wije się przez 8 kilometrów wśród naturalnego krajobrazu.

PAIVA WALKWAYS

Umieszczony w otoczeniu Passadiços do Paiva, most zachęca do spacerów po 8 km chodniku na lewym brzegu rzeki Paiva. Podróż ta jest ucztą dla oczu i pocieszeniem dla ducha i duszy!

Czytaj: Portugalia obchodziła 47. rocznicę Rewolucji Goździków

MAGICZNE MIEJSCE

Ciesz się miejscem, które przeniesie Cię do wszechświata pokoju. Skoncentruj się na szumie wód rzeki Paiva i daj się olśnić wspaniałemu punktowi widokowemu Cascade das Aguieiras.

Zdjęcie: Twitter

Wiszący most jest podtrzymywany przez dwie betonowe wieże w kształcie litery V, a jego przejście zajmuje podobno około 10 minut. Jego podłoga i boczne balustrady są wykonane z metalowych krat, zapewniając w większości niezakłócony widok na bujne góry i wąwóz rzeki.

Czytaj: Wizyta w portugalskiej winnicy? Zamieszkaj w beczce do wina!

Most został zaprojektowany przez portugalskie studio Itecons i zbudowany przez firmę Conduril w procesie trwającym kilka lat.

Odważni mieszkańcy zdążyli już przejść się po moście, ponieważ został on otwarty dla mieszkańców Arouca w czwartek.

Zdjęcie: Twitter

Hugo Xavier, pierwszy członek społeczeństwa, który przeszedł przez most, opisał ten moment jako „niezwykłe, wyjątkowe przeżycie, przypływ adrenaliny”.

„Trochę się bałem, ale było warto” – powiedział.

Urzędnicy mają nadzieję, że nowy most przyciągnie więcej turystów do tego obszaru i pobudzi gospodarkę.

Portugalia odnotowała ponad 836 000 przypadków i 16 900 zgonów od początku pandemii, a 8,41% jej populacji jest w pełni zaszczepionych, według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Margarida Belém, burmistrz Arouca, opisała projekt budowy agencji Reuters jako część starań, aby zachęcić mieszkańców do pozostania i turystów do odwiedzenia.

„Było wiele wyzwań, które musieliśmy pokonać… ale udało się” – powiedziała. „Nie ma drugiego takiego mostu na świecie”.

Zdjęcie: Twitter

Rzeczywiście, 516 Arouca zasłużyło na swoje miejsce w księgach rekordów, wyprzedzając szwajcarski 494-metrowy most wiszący Charlesa Kuonena jako najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych.

johannesfloe.com – Art to remember