Otwarto najgłębszy basen na świecie

0
363

Największy na świecie basen do nurkowania, gdzie głęboko pod wodą można grać w szachy, piłkarzyki i inne gry, a także odkrywać opuszczone, zatopione miasto został otwarty w Dubaju.

Dubaj jest znany ze swoich niesamowitych atrakcji, a teraz, dzięki otwarciu Deep Dive Dubai, może dodać światowy rekord do swojej listy osiągnięć. Jako najgłębszy na świecie basen do nurkowania, Deep Dive Dubai to „zatopione miasto” wśród 14 milionów litrów wody.

Ilość wody w basenie jest równa sześciu basenom olimpijskim, a przy głębokości 60 metrów jest czterokrotnie większy od najbliższego konkurenta.

Zawiera apokaliptyczne zatopione miasto, które nurkowie mogą odkrywać, które ewoluuje, gdy nurkowie zanurzają się głębiej w jego głębiny. Koncepcja polega na tym, że natura powoli opanowała to zapomniane miasto, a witryny sklepowe, domy, samochody i gry zręcznościowe powoli niszczeją.

Czytaj: Miracle Garden w Dubaju – największy ogród na świecie

Po drodze znajdują się dwa siedliska nurkowe, które pozwalają nurkom odpocząć i porozmawiać. Ta unikalna cecha Deep Dive Dubai to sucha przestrzeń, w której nurkowie mogą nawet zdjąć swój sprzęt i całkowicie wyjść z wody.

Deep Dive Dubai oferuje opcje dla każdego. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni nurkowie mogą czerpać przyjemność z tego doświadczenia, a dla tych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności, dostępny jest wszechstronny program rozwojowy.

Dyrektor ośrodka, Jarrod Jablonski, jest światowym rekordzistą w nurkowaniu jaskiniowym i jest dumny z zaangażowania Deep Dive Dubai w bezpieczeństwo i najlepsze praktyki.

„Z założenia Deep Dive Dubai oferuje każdemu coś naprawdę wyjątkowego, nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby zapewnić każdemu niezapomniane wrażenia z wyjątkową obsługą za każdym razem”, mówi Jablonski.

„Dla tych, którzy szukają wyjątkowych wrażeń, Deep Dive Dubai zapewnia wyjątkowe, bezpieczne i kontrolowane środowisko, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o nurkowaniu.

Czytaj: W Dubaju powstała galeria handlowa z ogromnym ogrodem botanicznym.

Deep Dive Dubai pełni również funkcję podwodnego studia filmowego, wyposażonego w pomieszczenie do montażu mediów, ścianę wideo, 56 podwodnych kamer i możliwość tworzenia różnych nastrojów za pomocą 164 świateł rozmieszczonych w całym basenie.

Gdyby tego było mało, wygląd zewnętrzny Deep Dive Dubai jest równie imponujący jak wnętrze. Zaprojektowany tak, aby naśladować gigantyczną ostrygę, budynek jest ukłonem w stronę dziedzictwa poławiaczy pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Deep Dive Dubai jest otwarty, wszyscy chętni mogą zarezerwować nurkowanie z rurką, freediving i nurkowanie z akwalungiem.

Deep Dive Dubai to najgłębszy na świecie basen do nurkowania.

Zdjęcie: Deep Dive Dubai

„Zatopione miasto” rozciąga się na głębokości 60 metrów, z mnóstwem niespodzianek czekających na nurków.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Deep Dive Dubai
Zdjęcie: Deep Dive Dubai

Odwiedzający na wszystkich poziomach mogą wybierać między nurkowaniem z rurką, freedivingiem i nurkowaniem z akwalungiem.

Zdjęcie: Deep Dive Dubai

Wygląd zewnętrzny basenu naśladuje muszlę ostrygi, nawiązując do dziedzictwa poławiaczy pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zdjęcie: Deep Dive Dubai

Zobacz, jak ci nurkowie odkrywają Deep Dive Dubai.

Deep Dive Dubai: Strona internetowa | Facebook | Instagram