Otwarto najwyższy na świecie basen bez krawędzi

0
657
Zdjęcie: guinnessworldrecords.com

Najwyższy na świecie basen bez krawędzi otwarto niedawno w Dubaju z zapierającymi dech w piersiach widokami na miasto.

Najwyżej położony na świecie basen bez krawędzi powstał na dachu niedawno otwartego hotelu Address Beach Resort, który ma wysokość prawie 294 metrów.

Najnowszy kultowy drapacz chmur Dubaju, Address Beach Resort, pobił dwa rekordy, z których jeden to niezwykły odkryty basen, który znajduje się prawie 300 metrów nad poziomem morza.

Dubaj to jedno z wiodących miast na świecie, jeśli chodzi o niezwykłą architekturę.

Address Beach Resort, jeden z najnowszych dodatków do panoramy Dubaju, pobił rekord najwyższego odkrytego basenu w budynku na świecie.

Basen bez krawędzi znajduje się na dachu ośrodka, na wysokości 293,90 m.

Zdjęcie: Twitter

Mokra powierzchnia basenu wynosi około 560 metrów kwadratowych, co nadaje mu wygląd ogromnego jeziora na niebie.

Basen robi wrażenie nie tylko dzięki rekordowo wysokiemu położeniu, ale też dzięki swoim wymiarom: długością blisko 95 m i szerokością 16,5 m – to prawie dwa razy więcej niż mierzy basen olimpijski. Basen ma objętość około 500 metrów sześciennych i ma głębokość 1,2 metra w najgłębszym miejscu.

Czytaj: W Dubaju powstała galeria handlowa z ogromnym ogrodem botanicznym.

Zdjęcie: Twitter

Ale basen to nie jedyna rekordowa funkcja w Address Beach Resort.

Oprócz rekordowego basenu, dach na 77. piętrze zapewnia niesamowity panoramiczny widok na najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, takie jak wyspa Bluewater, Palma Jumeirah, archipelag The World, Dubai Marina Coastline, Burdż al-Arab, diabelski młyn Ain Dubai, który jest najwyższy na świecie i po drugiej stronie Morze Zatoki Perskiej.

„Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że otrzymaliśmy to wyróżnienie” – powiedział w oświadczeniu Mark Kirby z Emaar, spółki macierzystej ośrodka. „Tytuły Guinness World Records umieszczają Address Hotels and Resorts uosobieniem luksusu i znajdują się na liście miejsc docelowych dla podróżnych”.

Czytaj: Ta wieża w Dubaju będzie obracać się wraz z wiatrem!

Zdjęcie: Twitter

Basen bez krawędzi to tylko jeden z basenów w Address Beach Resort – na terenie obiektu znajduje się również basen tylko dla dorosłych, basen rodzinny i brodzik dla dzieci. Obiekty są otwarte dla wszystkich gości hotelowych, ale basen bez krawędzi jest dostępny do osób w wieku od 21 lat i starszych.

Na dachu obok basenu znajduje się azjatycka restauracja ZETA Seventy Seven, azjatycka restauracja z menu inspirowanym owocami morza.

Zdjęcie: Twitter

Address Beach Resort jest częścią 77-piętrowej bliźniaczej wieży; oba budynki są połączone od pierwszego do 13. piętra i ponownie mostem od 63 do 77 piętra, który jest rekordem jako najwyższe zajmowane piętro mostu, na wysokości 294,36 m.

Zdjęcie: Twitter

Cały projekt został opracowany przez Al Ain Holding. Address Beach Resort został otwarty w grudniu 2020 roku i oferuje 217 pokoi hotelowych i apartamentów, 443 apartamenty z obsługą oraz 478 apartamentów mieszkalnych.

Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter

johannesfloe.com – Art to remember