Ozdobny zamek z 1911 roku pokryty złotem, srebrem i brązem

0
293
Zdjęcie: Wikimedia Commons.

Zamek ten, wykonany w 1911 roku przez Franka Koralewskiego, pokryty jest złotem, srebrem i brązem.

Frank L. Koralewsky służył jako uczeń ślusarza w swoim rodzinnym mieście Stralsund na północy Niemiec. Po uzyskaniu statusu czeladnika pracował w różnych niemieckich sklepach, zanim w połowie lat 90. wyemigrował do Bostonu.

W 1906 był został członkiem Bostońskiego Towarzystwa Sztuki i Rzemiosła, specjalizującego się w ślusarstwie i okuciu.

Bostońskie Towarzystwo Sztuki i Rzemiosła do swoich kościołów i okazałych budowli potrzebowało najlepszych witraży, ozdobnych elementów ślusarskich, snycerek, kamiennych rzeźb i rzeźb.

Artysta witraży Charles Connick, metalowiec Frank Koralewsky, rzeźbiarz w drewnie Johannes Kirchmayer (również pisany Kirchmeyer), rzeźbiarz w kamieniu John Evans i rzeźbiarz Frederick Allen byli regularnie wykorzystywani proszeni o pracę ze względu na doskonałość tego, co tworzyli.

Czytaj: Fotograf uchwycił najpiękniejsze drzwi frontowe, które wyglądają jak z jakiejś bajki

Ten niezwykle skomplikowany zamek, którego ukończenie zajęło siedem lat, jest przykładem zamiłowania do sentymentalnego średniowiecza z początku XX wieku i reprezentuje szczyt tradycji obróbki metalu na przełomie XIX i XX wieku.

Ten zamek do drzwi, wystawiony na Międzynarodowej Wystawie Panama-Pacyfik w 1915 roku, zdobył złoty medal. Ilustruje bajkę Grimm Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Czytaj: Nagrodzono poznańskie schronisko dla zwierząt