Papież Franciszek oficjalnie poparł związki partnerskie osób LGBT: „Są dziećmi Boga i MAJĄ PRAWO do życia w rodzinie”

0
572
Papież Franciszek popiera związki partnerskie osób homoseksualnych (Pixabay, ONS)

„Homoseksualiści powinni być chronieni przez prawo” – stwierdził papież w filmie rosyjskiego reżysera Jewgenija Afijeniewsiego.

Pontyfikat papieża Franciszka w zasadzie od samego początku wywołuje wiele emocji w mediach. 83-latek wzbudza sporą sympatię wśród wiernych, sprawiając wrażenie nie tylko wyluzowanego i otwartego, lecz również znacznie bardziej postępowego od swoich poprzedników.

Swoim zachowaniem papież wielokrotnie zaskakiwał wiernych, do tej pory z różnych powodów wykluczanych ze wspólnoty, w tym m.in. osoby rozwiedzione oraz członków społeczności LGBT.

W filmie dokumentalnym o roli osób homoseksualnych w Kościele papież Franciszek wypowiedział słowa, które są wielką zmianą w postrzeganiu homoseksualistów przez kościół:

– Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany. Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków.

Papież stwierdził również, że „nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”. Zdaniem Reutersa Franciszek w jednej z wypowiedzi odniósł się także do czasów, gdy sprawował funkcję arcybiskupa w argentyńskim Buenos Aires – wówczas sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych, otwarcie wspierał za to ochronę prawną związków jednopłciowych.

– To, co musimy stworzyć, to prawo do zawierania związków partnerskich. W ten sposób będą prawnie chronieni. Ja się za tym wstawiłem – stwierdził.

Czytaj: Jedzenie i seks pochodzą od Boga, mówi Papież Franciszek

Papież popiera homoseksualistów?

Papież Franciszek swoją wypowiedzią dał wyraz temu, że wspiera osoby LGBT, pokazując tym samym innym wiernym, że Kościół powinien zmienić nastawienie wobec homoseksualistów. Wielokrotnie w swoich wypowiedziach mówił o tym, aby nie skupiać się na wspominanej często w mediach ideologii płci, a zamiast tego mówić o człowieczeństwie osób LGBT. Jego słowa, które ukazały się w filmie „”Francesco” odnośnie wsparcia dla prawnej ochrony związków homoseksualnych padły po raz pierwszy w czasie trwania jego pontyfikatu.

Myślicie, że postawa papieża Franciszka ponownie spotka się z krytyką?

Czytaj: We Wrocławiu aplikacja pokaże wolne miejsca postojowe

johannesfloe.com – Art to remember