Papież ostro wypowiedział się o praktykujących katolikach!

0
869
Panie Boże chodzę co niedzielę do kościoła, ale Ty nie mieszaj się do mego życia – to jest postawa wielu katolików – mówił Papież. Zdjęcie: facebookcom

Papież Franciszek podczas jednego ze spotkań ze swoimi wiernymi wygłosił bardzo mocne kazanie, nie przebierając w słowach.

Według Papieża lepiej być ateistą niż codziennie chodzić na pokaz do kościoła i pogardzać niewierzącymi.

Jakże często widzimy ludzi, którzy odwiedzają kościół niemal codziennie, a mimo to nadal nienawidzą ludzi i noszą w sercu nienawiść i pogardę” – powiedział na kazaniu Franciszek.

„Lepiej być ateistą. Jeśli już chodzisz do kościoła, zachowuj się w sposób godny, bądź przykładem dla innych”.

„A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, którzy kochają synagogi i na skrzyżowaniu dróg zatrzymują się i modlą się, aby ludzie ich widzieli” – mówi Mateusz w Ewangelii.

„Wielu chrześcijan wierzy, że modlitwa jest zwykłą paplaniną. Rozmawiają z Bogiem niczym papugi. Do modlitwy potrzeba serca” – dodał Papież.

zdjęcie: facebook.com

Franciszek przypomniał również, że na świecie jest coraz więcej samotności. Zwłaszcza młodzi ludzie, dzieci i młodzież odczuwają osamotnienie. Nie mają żadnego duchowego wsparcia.

„Uściski i uwaga rodziców to najlepsze lekarstwo na niepokój i samotność” – powiedział Papież.

Podczas kazania Papież również napomniał katolików, aby rozwijali świat „jako matka, która prowadzi dzieci”, mówiąc, że „świat, który nie patrzy w przyszłość oczami matki, jest krótkowzroczny”.

„Wygenerujemy większe zyski, ale nie będziemy żyć jak bracia i siostry” – dodał Papież.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele

Dodał również, że „bohaterstwo objawia się w oddaniu, sile i współczuciu, mądrości i łagodności”.

I pokreślił, że „ludzie nie muszą praktykować określonej religii. Musimy żyć w zgodzie ze sobą i ze światem zewnętrznym, musimy zaakceptować fakt, że każdy człowiek jest inny i każdy ma prawo do własnego punktu widzenia”.

„Uczeń Jezusa chodzi do kościoła po to, by spotkać Pana i znaleźć w Jego łasce działającej w sakramentach siłę do myślenia i działania zgodnie z Ewangelią. Nie możemy więc łudzić się, że wchodząc do domu Pańskiego «przykryjemy» modlitwami i pobożnymi praktykami zachowania sprzeczne z wymogami sprawiedliwości, uczciwości i miłości bliźniego. Nie możemy zastąpić aktami «czci religijnej» tego, co należy się bliźniemu, odwlekając prawdziwe nawrócenie”.

„Nie jest najważniejsze, aby przestrzegać obrzędów, ale czynić dobre uczynki, pomagać tym, którzy ich potrzebują. Nawet najzwyklejszy uśmiech może zmienić czyjeś życie”.

zdjęcie: facebook.com

Zgadzasz się ze słowami Papieża Franciszka? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Źródło: inspiringlife.pt

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zmiany w szkołach związane z religią – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl

W