Para adoptowała 7 rodzeństwa po obejrzeniu ich tragicznej historii w TV

0
573
Źródło: Instagram

Kiedy widzimy smutną lub wzruszającą historię w wiadomościach nie możemy o niej zapomnieć przez następnych kilka godzin. Czasami też udostępniamy ją w mediach społecznościowych.

Jednak w końcu odkładamy to na bok i idziemy dalej. Ale kiedy 50-letnia Pam Willis zobaczyła w wiadomościach historię o siedmiorgu osieroconym rodzeństwie szukających domu na zawsze, była bardziej niż wzruszona. W rzeczywistości od razu wiedziała, że chce ich wszystkich adoptować.

Nie potrafię tego wyjaśnić – po prostu wiedziałam, że mam być ich mamą” – opowiada Willis.

Pam i jej mąż, 53-letni Gary Willis, wkrótce mieli sami mieszkać, ponieważ ich najmłodsze z pięciorga biologicznych dzieci właśnie kończyło szkołę średnią. I chociaż wychowywali dzieci od lat, para nigdy nie rozmawiała o adopcji. Pam nie była pewna, czy jej mąż będzie tak chętny do podjęcia tej nowej przygody w rodzicielstwie, jak ona. Ale aby go przetestować, Pam najpierw podzieliła się z nim historią na Facebooku i czekała, aż będą mogli porozmawiać o tym później tego samego dnia.

Myślałam, że Gary powie mi, że jestem wariatka — szykowaliśmy się do przejścia na emeryturę” — mówi Pam, wyjaśniając swoje obawy. Ale ku jej zaskoczeniu, kiedy przedstawiła ten pomysł mężowi, od razu zgodził się na adopcję dzieci.

Byłam zszokowana. Byłam przekonana, że będę musiała go przekonywać” – mówi Pam o ich nieoczekiwanej decyzji. „Oboje to poczuliśmy. W tym czasie wszystko w naszym życiu dopasowywało się do siebie, aby móc to zrobić, i to było po prostu idealne”.

Ale Pam i Gary wiedzieli, że zostanie rodzicami tych siedmiorga dzieci nie będzie łatwe. Ich biologiczni rodzice zginęli w tragicznym wypadku samochodowym po dachowaniu i choć wszyscy cudem przeżyli, dzieci również doznały poważnych obrażeń w wypadku. W wieku od 2 do 13 lat rodzeństwo przebywało już w opiece zastępczej przez ponad rok od incydentu. A jeszcze przed tragedią musieli zmagać się ze sporą traumą. Ponieważ ich rodzice byli uzależnieni, a rodzina często mieszkała w obozach dla bezdomnych, ich poprzednie życie domowe było dalekie od stabilności.

Czytaj: Schronisko w Gdańsku wstrzymuje adopcje psów i kotów przed Bożym Narodzeniem

Instagram

Ale para czuła, że lata wychowania swoich dzieci przygotowały ich do adopcji, więc chętnie zadzwonili pod numer podany na dole wiadomości. I pomimo informacji, że tysiące ludzi już zadzwoniło tak samo chętnie jak oni, Pam i Gary zostali dopasowani do dzieci zaledwie dwa miesiące później.

Dzieci w końcu mogły się do nich wprowadzić w czerwcu 2019 roku, gdy rodzina przeszła przez proces adopcyjny. Szybko związali się z młodszymi dziećmi, o których, jak mówią, „desperacko pragnęły trwałości”. Ale to samo zadanie nie było takie łatwe z dwójką starszych dzieci.

Myślę, że nie do końca wierzyli, że jesteśmy prawdziwi. Jakbyśmy mogli odejść – wyjaśnia Pam. „Myślę, że tak trudno jest zaufać, kiedy tak wiele zabrano z Twojego życia… Pewnej nocy moja ówczesna siedmiolatka weszła do naszego pokoju. Zapytałam ją: „Czy miałaś zły sen?”. A ona odpowiedziała: „Nie, chciałam się tylko upewnić, że nadal tu jesteś”.

Przez kilka następnych miesięcy dzieci starały się przezwyciężyć pewne przeszkody, przyzwyczajając się do nowego życia. Ale ostatecznie Pam i Gary pozostali przy ich boku i naprawdę stali się rodziną.

A w sierpniu 2020 roku, po miesiącach opóźnień spowodowanych pandemią, w końcu udało im się ogłosić adopcję. Państwo Willis mogli oficjalnie nazwać 15-letnią Adelino, 13-letnią Ruby, 9-letnią Aleecią, 8-letniego Anthony, 7-letnią Aubriella, 5-letniego Leo i 4-letniego Xander swoimi dzieci.

Pam nazywa dzieci „drugą szansą”. Przez dwa lata odkąd zaczęli mieszkać razem, życie rodziny całkowicie się zmieniło, ponieważ zbliżyli się i stworzyli nowe wspomnienia, takie jak rodzinne wyjazdy i wakacje. Od tego czasu ich historia stała się sławna po tym, jak najstarsza córka Willis opublikowała 15-sekundowy filmik opowiadający historię pary i stał się on bardzo popularny.

Przyciągnęła nawet uwagę celebrytów, w tym aktorki Kristen Bell, która udostępniła post. Chociaż nadal nie są przyzwyczajeni do uwagi, skorzystali z okazji, aby podzielić się swoją historią i zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci, które przeszły przez sytuacje podobne do ich dzieci, aby zachęcić ludzi do adopcji.

Jest tak wiele dzieci potrzebujących domów… i czuję ogromną odpowiedzialność za uświadomienie tego ludziom” – mówi Pam.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Po obejrzeniu ich historii w wiadomościach Pam i Gary Willis adoptowali siedmioro rodzeństwa. Ich rodzice zginęli w tragicznym wypadku samochodowym i całkowicie odmieniło to ich życie.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Historia adopcji rodziny stała się popularna dzięki 15-sekundowemu filmikowi, który polubiła nawet aktorka Kristen Bell.

W ciągu dwóch lat, odkąd po raz pierwszy spotkali Pam i Gary’ego, życie dzieci całkowicie się zmieniło, ponieważ związały się z rodzicami adopcyjnymi poprzez rodzinne wycieczki, wakacje, a nawet pandemię.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Pam i Gary Willis. Źródło: Instagram

Czytaj: Nowe policyjne radiowozy w Krakowie