Para rok czasu budowała swój wymarzony domek Jurtę. Wygląda niesamowicie!

0
758

Dom jest tam, gdzie mieszka miłość, gdzie powstają wspomnienia, a rodzina czuje się mile widziana, szanowana i kochana. Czy ma się swój wymarzony dom czy nie, każda osoba potrzebuje domu. Niektórzy go dziedziczą, inni kupują, a są i tacy, którzy budują go od podstaw własnymi rękami i ciężką pracą.

Zach Both i Nicole Lopez to para, która stworzyła sobie swój własny domek. Przez rok czasu ciężko pracowali, aby zbudować to. Zobacz, co pięknego i niesamowitego stworzyli.

Nie zbudowali standardowego, klasycznego domu, jak można by przypuszczać. Para postanowiła, że będzie to Jurta. I choć słowo to może przywodzić na myśl obraz prostoty i minimalizmu, wystrój wnętrza tej Jurty opowiada zupełnie inną historię.

Oboje postanowili, że stworzą stronę zatytułowaną „Do It Yurtself” (co można przetłumaczyć jako „Zrób to samemu”), w której nie tylko szczegółowo opisują proces budowy własnej Jurty, ale także oferują pomoc każdemu, kto zdecyduje się zbudować coś podobnego. Mężczyzna mówi, że strona ma być przyjaznym doradcą. „Ta pomocna dłoń jest darmowa i całkowicie pozbawiona oczekiwań na coś w zamian”.

Mężczyzna ujawnił kilka szczegółów na temat projektu. Na przykład fakt, że to kultowa książka Lloyda Kahna „Schronienie” wprowadziła go w świat Jurty. „Wśród stron opisujących miejscowe metody budowania i architekturę ludową znajdziesz odrobinę akapitów poświęconych tradycyjnej przypominającej namiot strukturze często używanej przez koczownicze plemiona Azji Środkowej” – wyjaśnił.

Para postawiła na postawi na nowoczesny styl. Zaczęli budować wszystko od podstaw.

Zdjęcie: Zach Both

„Gotowa Jurta ma powierzchnię 730 m2 z dodatkowym poddaszem na sypialnię, co dodaje przestrzeni około 200 m2”, powiedział Both.

Zdjęcie: Zach Both

„Przez ostatni rok Nicole i ja budowaliśmy nowoczesną Jurtę 20 minut drogi poza Portland”, wyjaśnia Zach. Jednak każdemu zniechęconemu tak długim czasem budowy wyjaśnia: „Rzeczywistą strukturę Jurty stawia się dość szybko”, ponieważ postawienie podstawy zajmuje około 1-3 tygodni. „Trzeba by było bardzo się starać, aby nie postawić tego w jeden miesiąc”.

Zdjęcie: Zach Both

„Nasza mała oaza jest około 20 minut od centrum Portland. Zewnętrzna konstrukcja to kupiony zestaw, który budowaliśmy według instrukcji (większość Jurty w USA jest produkowana przez około 10 różnych „firm jurujących”). Wnętrze było całkowicie niestandardowe”.

„Dzień 1. Próba usunięcia jak największej ilości zarośniętych jeżyn”.

Zdjęcie: Zach Both

Mężczyzna wspomina również, że projekt był całkowicie samo finansowany z pieniędzy, które zaoszczędził na poprzedniej pracy i kosztował w sumie około 65 tys. dolarów. „Struktura Jurty wyniosła 31 000 $, a podstawa platformy kosztowała 10 000 $” Oboje ciężko pracowaliśmy. Reszta wydatków dotyczyła wnętrza (materiały budowlane, meble i sprzęt AGD). Jednak mężczyzna podkreśla, że zawsze można wybrać tańsze opcje. Oni po prostu chcieli stworzyć „nowoczesną Jurę, która przyniosła nowoczesne koszty”.

Gwiazdą ich oszałamiającej Jurty jest sypialnia na poddaszu otoczona dziesiątkami roślin. „Dużo Epipremnum złocistych, Filodendrona, Maranty leuconeura i trochę Curly Fig” – powiedział mężczyzna.

Zdjęcie: Zach Both

Łącznie 128 worków 36 kilogramowych betonu, zmieszanych na miejscu i wylanych ręcznie. Mój tata wziął tydzień wolnego, aby pomóc w tym monumentalnym etapie budowy. Naprawdę nie dalibyśmy rady bez niego!”

Kiedy baza została ukończona, wzięliśmy zestaw Jurty z firmy z Waszyngtonu i zaczęliśmy od drzwi.

Zdjęcie: Zach Both

Czytaj: 20 zdjęć na których widać siłę i moc natury. Człowiek nigdy z nią nie wygra!

Dla każdego, kto zniechęca się doświadczeniem budowlanym lub stolarskim, mężczyzna zapewnia, że to, co jest potrzebne, jest bardzo minimalne. „Jeśli nie masz trudności z przeczytaniem instrukcji z Ikea, Jurta nie powinna być trudniejsza technicznie” – powiedział. Możesz potrzebować więcej osób niż przy projekcie na mniejszą skalę, ale zasada jest taka sama.

Zdjęcie: Zach Both

„Krata ma zwartą formę i jest rozciągnięta jak akordeon wzdłuż krawędzi platformy. Szkicowy proces nakładania pierwszych kilku krokwi. Na rusztowaniu dwie osoby musiały podnieść pierścień, podczas gdy inna osoba z góry wsunęła krokwie do odpowiednich otworów. ”

Zdjęcie: Zach Both

„A jeśli to Cię nie przekonuje lub boisz się chwycić w dłoń młotek i piłę, nadal mam dla Ciebie opcje, jeśli chcesz zbudować sobie Jurtę. Każdy producent Jurty najprawdopodobniej będzie miał swojego preferowanego instalatora i będzie mógł skierować Cię do właściwej osoby”, czytamy w opisie na stronie.

Zdjęcie: Zach Both

„Pierwsza warstwa dachu to pokrycie materiałowe. Oto, co widzisz od środka. Folia z tworzywa sztucznego jest tymczasowa, więc pokrywa nie jest oznaczona ostatnio barwionymi na czarno krokwiami. Następnie jest folia odblaskowa. Zdecydowaliśmy się na dwie warstwy. Z łatwością łapią wiatr w wietrzny dzień! Po umieszczeniu warstwa ta została zszyta na szczyty krokwi pod spodem. Ostateczna warstwa winylowa jest wodoodporna i waży 200 kg”.

Zdjęcie: Zach Both

„Chcieliśmy zbudować wnętrze pokoju z okrągłym strychem wewnątrz Jurty. W pokoju będzie łazienka. A strych stanie się naszą sypialnią”.

Po zainstalowaniu prądu i kanalizacji para postanowiła udekorować wnętrza.

Zdjęcie: Zach Both

„Nicole wykonuje świetną robotę, szlifując podłogę”.

Zdjęcie: Zach Both

„Budowanie donicy na poddaszu z moim młodszym bratem Silasem”.

Zdjęcie: Zach Both

A efekt końcowy jest naprawdę oszałamiający!

Zdjęcie: Zach Both

Tak wygląda jurta od wewnątrz:

Zdjęcie: Zach Both
Zdjęcie: Zach Both

Źródłem ciepła i komfortu jest piec na drewno. Zach żartuje, że skonstruowali go, mimo że napisano go w języku duńskim.

„Mam nawet swój gabinet”.

Zdjęcie: Zach Both

„W kuchni delektujemy się arbuzem”.

Zdjęcie: Zach Both

„Tutaj porzucam Mayę, żeby pójść na strych…”.

Zdjęcie: Zach Both

„… Gdzie Nicole trolluje ludzi na Reddit”.

Zdjęcie: Zach Both
Zdjęcie: Zach Both

„Nie jesteśmy pierwszymi, którzy zbudowali Jurę i na pewno nie będziemy ostatnimi. Naszym zamiarem od samego początku było stworzenie bezpłatnego przewodnika online dla osób zainteresowanych budową własnej Jurty ”- powiedział Zach odnosząc się do swojej strony.

Dowiedź się więcej: Do It Yurtself, Instagram

Czytaj: W Danii zgrano tak domy i ogrody, aby ludzie się ze sobą zżyli