Paraolimpijska pływaczka i skrzypaczka jest inspiracją dla wielu ludzi

0
355
Dziewczyna porywa publiczność grając na skrzypcach dzięki protezie ręki. Zdjęcie: YouTube/Lekas Sembuh

Skrzypaczka z protezą ręki pokazuje niesamowitą moc nauki i muzyki.

Skrzypaczka Manami Ito straciła rękę w wypadku samochodowym i obawiała się, że nigdy więcej nie zagra. Teraz, dzięki dostosowanej protezie, wszystko się zmienia.

Manani Ito to niezwykła, urodzona w Japonii skrzypaczka, która bawi się protezą ręki.

W wieku 20 lat Ito tragicznie straciła prawą rękę w wypadku samochodowym w 2004 roku podczas nauki zawodu pielęgniarki i była przekonana, że jej dni jako skrzypaczki dobiegły końca.

Po operacji poszła odebrać protezę ręki w ośrodku i zauważyła, że inne osoby z podobnymi niepełnosprawnościami używają sztucznych kończyn do uprawiania sportów, takich jak koszykówka.

Zachęcona, Ito godzinami ćwiczyła swój instrument za pomocą protezy ręki i opracowała nowy, unikalny sposób gry.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Aby użyć swojej protezy do zabawy, Ito ma uprząż i kabel przymocowany do lewego ramienia, co pozwala temu ramieniu kontrolować cały jej ruch.

Ma również dostosowany łuk protetyczny, który pozwala jej grać z większą precyzją, co opisuje jako „lekki i fajny”.

Czytaj: Dziewczyna oszałamiająco zagrała hipnotyzującą piosenkę „Hallelujah”

Od czasu opanowania nowej sztuki Ito pojawiła się w kilku programach telewizyjnych – w tym w popularnym programie talentów Jamesa Cordena The World’s Best.

„Straciłam wszelką nadzieję” – powiedziała widzom. „Opuściłam szkołę i przez rok nie wychodziłam z domu. Coś, co zapamiętam do końca życia to słowa mojej mamy: „Proszę zagraj mi kiedyś znowu na skrzypcach”.

„Jestem bardzo podekscytowana, że ludzie mogą znowu słuchać mojej gry”.

Po występie została okrzyknięta przez Corden „cudowną skrzypaczką” i doprowadziła do łez sędziów Faith Hill, RuPaula i Drew Barrymore.

Barrymore powiedziała: „Myślę, że nie tylko jesteś utalentowana, ale też Twoje spojrzenie na życie jest czymś, czego świat zdecydowanie potrzebuje”.

RuPaul dodał: „To było absolutnie piękne i naprawdę napawało mnie dumą, będąc świadkiem Twojej łaski i sposobu przezwyciężania przeciwności. To lekcja, której każdy żywy człowiek musi się nauczyć”.

A talent i determinacja Ito, jak się okazuje, nie ograniczają się do świata muzyki.

Oprócz podróżowania po Japonii, dzieląc się swoją pasją do muzyki, pielęgniarka została również pływaczką paraolimpijską, zajmując 4. miejsce w stylu klasycznym na 100 m na Paraolimpiadzie w Pekinie 2008 i 8. miejsce na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku.

Czytaj: Anna Coleman Ladd – wykonywała protezy twarzy dla rannych żołnierzy. Te maski robią wrażenie!