Parkroyal – hotel i ogród botaniczny w jednym

0
501
Parkroyal w Singapurze został uznany za wiodący zielony hotel w Azji. Zdjęcie: Twitter

Wyjątkowa architektura Parkroyal zawiera elementy bujnej przyrody, w tym tropikalne drzewa i wspaniałe podniebne ogrody. Parkroyal to luksusowa oaza ogrodowa w centrum Singapuru.

Jeśli zależy Ci na ratowaniu ziemi, ale jednocześnie lubisz się odprężyć, pobyt w hotelu Parkroyal zaspokoi obie Twoje pasje.

Wejdź do tego hotelu w centralnej dzielnicy biznesowej, a poczujesz się jak w tropikalnej krainie czarów. W całym budynku kwitnie zieleń, a drzewa i ogrody hotelu wydają się zlewać z ogrodami sąsiedniego parku.

W Parkroyal jest 15 tysięcy metrów kwadratowych zieleni. Balkony pokryte tropikalnymi roślinami i winoroślami tworzą wiszące ogrody. Ułożone kaskadowo z zachowaniem topografii krajobrazów naturalnych, uzupełnione kamieniem, wodospadami i szklanymi ścianami.

Czytaj: Singapur rozpoczyna sadzenie miliona drzew, aby chronić swoją przyszłość

Parkroyal to tropikalny raj w środku miasta.

Zdjęcie: Twitter

Ogromne podniebne ogrody, porośnięte tropikalnymi roślinami, pasmami plumerii i palmami, można znaleźć na co czwartym poziomie między blokami pokoi gościnnych. W wolnej chwili Goście mogą odpocząć na tarasie słonecznym.

Ten niezwykły hotel jest również wyposażony w funkcje przyjazne dla środowiska, od systemów zasilanych energią słoneczną po wykorzystanie wody po deszczu, aby zaoszczędzić wodę. Energia zaoszczędzona dzięki tym środkom może zasilać 680 gospodarstw domowych przez rok.

Jedno z pięter hotelu przeznaczone jest na centrum odnowy biologicznej z odkrytym basenem, siłownią i 300-metrowym przejściem przez ogród, które znajduje się ponad poziomem ulicy. 

Czytaj: Paryż, Hong Kong i Singapur – najdroższe miasta świata

Zdjęcie: Twitter

Zieleń kwitnie w całym kompleksie, a drzewa i ogrody hotelu zdają się łączyć z drzewami sąsiedniego parku, tworząc jeden ciągły ciąg miejskiego parku.

Hotel położony jest naprzeciwko parku Hong Lim. Dzieli go kilka minut spacerem od tętniącej życiem dzielnicy Chinatown, biznesowej okolicy Raffles Place i słynącego z nocnego życia nabrzeża Clarke Quay. Dojazd do popularnej ulicy handlowej Orchard Road zajmuje 15 minut. Do portu lotniczego Singapur-Changi można dojechać w około 20 minut.

johannesfloe.com – Art to remember