PETA karci Zaca Efrona za nakręcenie reklamy z niedźwiedziem w niewoli

0
219
Zac Efron znalazł się pod ostrzałem PETA po tym, jak zagrał w nowej reklamie obok niedźwiedzia w niewoli.

PETA uznała Zaca Efrona za „hipokrytę” za nakręcenie reklamy Kodiak Cakes, w której występuje niedźwiedź w niewoli.

Zac Efron został skrytykowany przez PETA za reklamę z niedźwiedziem w niewoli.

Nowo mianowany dyrektor ds. marki w firmie spożywczej i gwiazda High School Musical Zac Efron niedawno w swoich mediach społecznościowych promował asortyment czystego jedzenia, który jest „w 100% pełnoziarnisty, napakowany białkiem i bez GMO”.

34-letni aktor został mianowany dyrektorem firmy Kodiak Cakes produkującej naleśniki i wafle i pojawił się w nowej reklamie z niedźwiedziem Tank.

Aktor ujawnił, że produkty firmy z limitowanej edycji będą w 100 procentach przeznaczone dla fundacji Grizzly Bear, aby chronić siedliska dzikiej przyrody.

Mimo tej obietnicy PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) międzynarodowa organizacja non-profit nie była zbyt zadowolona.

Podczas gdy zebrane pieniądze trafią na dobry cel, organizacja praw zwierząt PETA skrytykowała decyzję o wykorzystaniu do zdjęć niedźwiedzia, który spędził całe życie w niewoli.

Organizacja praw zwierząt skarciła aktora do nakręcenie serii reklam z 27-letnim Tankiem, niedźwiedziem brunatnym urodzonym w niewoli i odebranym hodowcy w wieku sześciu tygodni.

Czytaj: Jaskinia Niedźwiedzia ponownie otwarta

Niedźwiedź Tank był prezentowany w programie Discovery+ Man Vs. Bear.

TMZ informuje, że dyrektor fundacji PETA zajmująca się dobrostanem zwierząt w niewoli, Debbie Metzler, powiedziała: „Obłudą jest wykorzystywanie jednego zwierzęcia, aby potencjalnie pomóc drugiemu.”

„Żadna grupa zajmująca się ochroną przyrody nigdy nie zmusiłaby trzymanych w niewoli zwierząt do wykonywania sztuczek przed kamerą w celu podniesienia świadomości na temat ich dzikich odpowiedników”.

Organizacja żąda usunięcia reklamy lub zastąpienia zwierzęcia nowoczesną technologią CGI.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Metzler powiedziała także Metro: „Traktowanie Tanka jak rekwizytu i niedocenianie tego, że w przeciwieństwie do Zaca, nigdy nie będzie mógł wybrać swoich ról, jest formą gatunkowizmu.”

„PETA wzywa Kodiak Cakes i Efrona, aby skupili się na prawdziwej ochronie dzikich niedźwiedzi, nie umieszczając Tanka i innych zwierząt w reklamach”.

Czytaj: Intymne chwile między mamą niedźwiedzicą a jej młodymi

Zdjęcie: pl.freepik.com

W czerwcu PETA przyznała serialowi telewizyjnemu The Boys nagrodę „Tech, Not Terror”, która chwaliła za użycie CGI w scenach z ośmiornicą zamiast żywego stworzenia.

Organizacja non-profit pochwaliła pokaz mrocznych superbohaterów „za wykorzystanie najnowocześniejszych, wolnych od okrucieństwa obrazów generowanych komputerowo do zobrazowania oszałamiająco realistycznej ośmiornicy oraz za przesłanie wiadomości, że jedzenie zwierząt jest groteskowe i okrutne”.

Lisa Lange, starsza wiceprezeska PETA, powiedziała również w komunikacie prasowym: „Prawdziwi bohaterowie The Boys pracują za kulisami, tworząc realistyczną ośmiornicę CGI, aby zwierzęta mogły żyć w pokoju.”

„PETA świętuje tę serię, aby pomóc widzom zobaczyć każdą ośmiornicę jako jednostkę taką jak Timothy, a nie jako przystawkę lub rozrywkę”.

Czytaj: Przezroczysta ośmiornica z przezroczystą głową. Zobaczysz nawet jej mózg

Twórca The Boys, Eric Kripke, również mówił o tej wstrząsającej scenie w wywiadzie dla TV Guide i powiedział, że ośmiornica Timothy „nie zasłużyła na okrutny los bycia zjedzonym na surowo”.

I szczerze mówiąc, każdy, kto go obejrzy, z pewnością dwa razy zastanowi się nad zjedzeniem czegokolwiek z mackami.