Pięć korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody z cytryną

0
490
Woda z cytryną jest bardzo zdrowa. Zdjęcie: pl.freepik.com

Wiadomo, że cytryny są bogate w witaminy i wiele innych składników odżywczych, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Cytryny wspomagają odchudzanie, zdrowie serca i zdrowie układu pokarmowego. Jednak, sok z cytryny może też mocno wpływać na szkliwo zębów i ważne jest, aby go rozcieńczyć, jeśli zamierzasz go regularnie pić. Rozcieńczenie go w wodzie ma wiele zalet.

Oto zalety picia wody z cytryną:

Woda z cytryną zapewnia tak bardzo potrzebne źródło witaminy C.

Jak już wspomniano, cytryny są pełne witamin, w tym witaminy C. Picie wody z cytryną zapewnia wystarczającą ilość witaminy C, czyli jedną szóstą jej dziennego zapotrzebowania. Chroni nas to przed uszkodzeniem komórek i pomaga naprawić wszelkie urazy.

Zawsze, gdy czujesz się zestresowany, wpływa to na poziom witaminy C w Twoim organizmie, więc picie wody cytrynowej wzmacnia odporność. Poczujesz się bardziej naładowany energią.

Woda cytrynowa jest doskonałym źródłem potasu

Cytryny są bogate w potas, który jest dobry dla serca. Pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i funkcji nerwów. Potas w wodzie z cytryną pomaga w transporcie składników odżywczych do różnych części ciała. Pomaga w komunikacji mięśni nerwowych, regulacji ciśnienia krwi oraz w transporcie odpadów.

Zdjęcie: Pixabay

Woda z cytryną wspomaga trawienie

Sok z cytryny pomaga w rozluźnieniu toksyn w przewodzie pokarmowym, wspierając tym samym trawienie. Regularne picie szklanki wody z cytryną zapewnia złagodzenie wszelkich objawów trawienia, takich jak wzdęcia, odbijanie i zgaga.

Kwas w naszych żołądkach zwykle pomaga w rozkładaniu pokarmu. Jednak wraz z wiekiem naturalny poziom kwasu żołądkowego zmniejsza się, a woda z cytryną świetnie go uzupełnia.

Czytaj: Powody, dla których powinieneś regularnie oczyszczać swoje ciało i usuwać toksyny.

Woda z cytryną pomaga kontrolować wagę

Zwykle mówi się, że cytryny odgrywają zasadniczą rolę w utracie wagi. Błonnik pektynowy w cytrynach rozszerza się w żołądku, przez co czujesz się pełniejszy przez dłuższy czas. Picie wody z cytryną wzmacnia uczucie sytości. Picie jej na gorąco może również zwiększyć liczbę spalanych kalorii, pomagając w ten sposób w utracie wagi.

Woda z cytryną chroni skórę przed wypryskami

Pijąc wodę z cytryną, korzystasz z przeciwutleniaczy, które nie tylko zmniejszają widoczność zmarszczek, ale także zmniejszają widoczność wyprysków.

Woda z cytryną odtruwa krew, a także pomaga zachować blask skóry, pobudzając komórki skóry do detoksykacji. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, takich jak pot, które zwykle zatykają pory. W związku z tym będziesz mniej podatny na trądzik.

Czytaj: Koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Wrocław – nowa data

Woda z cytryną pomaga w zapobieganiu kamieniom nerkowym

Odwodnienie jest głównym przypadkiem kamicy nerkowej. Są to małe grudki, które zwykle tworzą się, gdy produkty przemiany materii krystalizują się wokół nerek. To bardzo częsty problem. Jednak picie wody z cytryną każdego ranka pomaga w zapobieganiu bolesnym kamieniom nerkowym poprzez zwiększenie objętości moczu i pH moczu.

Woda z cytryną jest bardzo orzeźwiająca, szczególnie zimna, ale można ją również pić na ciepło. Dostosowanie się do nawyku picia wody z cytryną to prosta zmiana w Twoim życiu, ale bardzo ważna dla ogólnego samopoczucia.

johannesfloe.com – Art to remember