Piękna rzeźba anioła wydaje się unosić nad ziemią

0
1455

Amerykański artysta Benjamin Victor jest znany ze swoich niesamowitych figuratywnych rzeźb, które przypominają rzeźby klasycznych mistrzów, np. Michała Anioła i Giovanni Lorenzo Berniniego. Victor jest jedynym żyjącym artystą, który ma trzy swoje rzeźby w National Statuary Hall na Kapitolu. Wśród imponującej twórczości Victora różnych dzieł rzeźbiarskich znajduje się przedstawienie eterycznego anioła unoszącego się nad ziemią.

Stworzony zarówno z gliny, jak i brązu, Anioł wydaje się być przygnębiony, gdy jej długa suknia układa się w fałdy tekstury. Jej duże skrzydła są rozłożone po obu stronach, a ona krzyżuje ręce na kolanach, dłonie skierowane są do góry.

Anioł został zainspirowany zdjęciami wykonanymi przez modelkę i tancerkę Dayna Marshall” – wyjaśnia Victor na stronie Art Renewal Center. „Byłem zdumiony, gdy Dayna bez wysiłku wyskoczyła w powietrze i przyjęła dynamiczną, ale delikatną pozę. Oczami wyobraźni widziałem ją jako anioła unoszącego się nieważkości na rozpostartych skrzydłach. Piękno linii stworzonych przez jej fachowy gest wykorzystałem do komponowania draperii i skrzydeł”.

Czytaj: Morski anioł unosi się pod lodem w Morzu Białym (FILMIK)

Chociaż kompozycja figuratywnej rzeźby jest piękna sama w sobie, Victor zadbał o dodanie delikatnych szczegółów do piórowych skrzydeł obiektu, włosów i elastycznej skóry. „Romantyczna koncepcja Anioła mówi o miłości i śmierci, pięknie i kruchości, ponadczasowości i doczesności” – mówi Victor. „Tworzy wizualny paradoks, przedstawiając młodego i pięknego anioła w ponurej pozie. Jest namiętna, ale duchowa. Jest eteryczna, ale oddana naturalistycznie. Jej zagadką jest cała ludzkość; jesteśmy zarówno istotami duchowymi, jak i fizycznymi”.

Anioł jest częścią kolekcji Centrum Odnowy Sztuki. Przewiń w dół, aby zobaczyć rzeźbę odlaną z brązu. Później możesz zobaczyć więcej znakomitych rzeźb z gliny i brązu Victora na jego stronie internetowej i obserwując go na Instagramie.

johannesfloe.com – Art to remember

Artysta Benjamin Victor stworzył eteryczną figuratywną rzeźbę anioła z gliny.

Rzeźba Anioł powstała dzięki zdjęciom modelki i tancerki Dayny Marshall.

Victor odtworzył także Anioła w brązie.

Obejrzyj ten film, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu twórczego Victora:

View this post on Instagram

Patina for 27” Angel by Benjamin Victor

A post shared by Benjamin Victor (@therealbenjaminvictor) on

Benjamin Victor: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: Problem dzisiejszych ludzi ukazany za pomocą rzeźby.