Piękne konie

0
1150
Konie są w Polsce uważane za piękne i mądre zwierzęta, obdarzamy je podziwem i szacunkiem, który związany jest przede wszystkim z tradycją ułańską naszego kraju. Zdjęcie: Facebook

Konie to bardzo piękne i majestatyczne zwierzęta. Od dziesiątek tysięcy lat żyją blisko człowieka i są naszymi przyjaciółmi. Konie potrafią zaskarbić sobie serca wielu z nas. I nie ma się co dziwić, to bardzo kochane zwierzęta.

Konie pomagały ludziom od niepamiętnych czasów. Zabierały ludzi na polowania, pomagały transportować dobytek, chorych, starszych czy dzieci a także towarzyszyły walczącym na polu bitwy.

Konie mają niesamowicie bystry wzrok, są inteligentne, mają piękną, zgrabną sylwetkę, a ich ruchy są pełne wdzięku i klasy.

Czy wiedzieliście, że konie potrafią spać na stojąco? Nawet mówi się, że widok leżącego konia oznacza coś złego, ale nie trzeba w to wierzyć. Koń czasami kładzie się bez powodu, albo dla zabawy.

Konie mają również największe oczy wśród ssaków lądowych. Poza tym końskie oko jest bardzo ciekawe. Po pierwsze, koń może jednym okiem patrzeć za siebie, a drugim przed siebie, kontrolując bardzo duży obszar wokół siebie. Niemądre jest podchodzenie do konia z tyłu i nie wolno tego robić. My myślimy, że koń nas nie widzi, ale on widzi i bardzo dobrze wie, gdzie kopnąć, żeby nas zabolało.

Po drugie, jeśli koń ma szeroko rozstawione oczy i może widzieć, co się dzieje z tyłu, należy pamiętać, że może mieć problem z zobaczeniem tego, co ma bezpośrednio przed głową. Lepiej nie zaskakiwać konia swoją obecnością z przodu.

Popularne przysłowie mówi, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Takie zaglądanie odbywało się, kiedy ktoś pragnął kupić konia, ponieważ po zębach, można było rozpoznać stan zdrowia danego konia oraz jego wiek. Konie posiadają 36 zębów, jeśli chodzi o samice oraz 40 zębów, jeśli chodzi o samca.

Konie są długowiecznymi zwierzętami, dlatego średnia życia, wynosi zazwyczaj od 25 do 35 lat.

Czytaj: Koń pomaga człowiekowi, który spadł z wózka inwalidzkiego (FILM)

Poniżej możecie zdjęcia pięknych koni.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: OKRZYKNIĘTO GO NAJPIĘKNIEJSZYM KONIEM NA ŚWIECIE!