Pierwsza lalka Barbie z zausznym aparatem słuchowym

0
533
Do sklepów trafi Barbie z aparatem słuchowym. Źródło: Mattel.

W ostatnich latach Mattel – jeden z najpopularniejszych producentów zabawek w Ameryce – poczynił skoncentrowane wysiłki w celu zwiększenia różnorodności i integracji reprezentowanej w swoim asortymencie zabawek.

Inicjatywy firmy najbardziej widoczne są w szerokiej gamie nowych kolekcji lalek produkowanych przez jedną z jej flagowych marek, Barbie.

Od kolekcji Inspiring Women do szerokiej gamy lalek o różnych odcieniach skóry, typach ciała, strukturze włosów i niepełnosprawności, kultowy producent lalek stara się umożliwić większej liczbie małych dzieci zobaczenie siebie w swoich lalkach. A teraz firma ogłosiła swoją pierwszą w historii lalkę Barbie z zausznym aparatem słuchowym.

Czytaj: Ekolożka stworzyła naukową Barbie, aby inspirować dziewczyny

Podczas opracowywania lalki Barbie do firmy zwróciła się do dr Jen Richardson, która jest czołowym audiologiem. Dzięki ponad 18-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie ekspertka ds. utraty słuchu pomogła projektantom dokładnie naśladować zauszne aparaty słuchowe w nowej zabawce.

„Jestem zaszczycona, że współpracowałam przy tworzeniu Barbie, aby stworzyć dokładne odzwierciedlenie lalki z zausznymi aparatami słuchowymi” — mówi Richardson. „To inspirujące widzieć tych, którzy doświadczają ubytku słuchu, odzwierciedlone w lalce… Jestem niezmiernie zachwycona tym, że moi młodzi pacjenci mogą zobaczyć i bawić się lalką, która wygląda jak oni”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nowa lalka Barbie z uszkodzonym słuchem będzie częścią kolekcji Fashionistas 2022. Nowa oferta została również poszerzona o lalkę z protezą nogi i lalkę Kena z bielactwem – stanem skóry, w którym pigment traci się w niektórych obszarach. W sumie kolekcja zawiera teraz ponad 175 lalek, które mają na celu odzwierciedlenie prawdziwej różnorodności, jakiej dzieci doświadczają w prawdziwym świecie.

„Barbie całym sercem wierzy w siłę reprezentacji i jako najbardziej zróżnicowana linia lalek na rynku, jesteśmy zobowiązani do dalszego wprowadzania lalek o różnych odcieniach skóry, typach ciała i niepełnosprawnościach, aby odzwierciedlić różnorodność, którą dzieci widzą na całym świecie ich”, mówi Lisa McKnight, wiceprezes wykonawczy Mattel i Globalna Szefowa Barbie i Lalek. „Ważne jest, aby dzieci widziały swoje odzwierciedlenie w produkcie i zachęcały do zabawy lalkami, które ich nie przypominają, aby pomóc im zrozumieć i celebrować znaczenie integracji”.

Czytaj: Kraków najprzyjaźniejszym wychowywaniu dzieci miastem

Oczekuje się, że nowa lalka Barbie z zausznymi aparatami słuchowymi zostanie wprowadzona do sklepów Walmart, Target i Amazon w czerwcu 2022 roku. Do tego czasu wypatruj Barbie na Twitterze, Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Firma Mattel podejmuje świadome wysiłki, aby poszerzyć swoją ofertę zabawek, aby była bardziej inkluzywna, odzwierciedlając różnorodność świata rzeczywistego.

W ramach swojej kolekcji Fashionistas 2022, twórcy Barbie właśnie ogłosili swoją pierwszą w historii lalkę z zausznymi aparatami słuchowymi.

Instagram