Pierwsze na świecie perfumy stworzone z powietrza

0
404
Air Company

Te perfumy zostały stworzone z myślą o przyszłości. Zainspirowany najobficiej występującymi i niezbędnymi elementami powietrza, wody i słońca, jest to pierwszy na świecie zapach stworzony z powietrza.

Perfumy o negatywnym wpływie na węgiel są wykonane z wychwyconego CO2 – i pachną jak figi i skórka pomarańczowa.

Pokazując, że CO2 jest nie tylko zanieczyszczeniem, ale może być również cennym surowcem, firma Air Company wprowadziła na rynek linię perfum pachnących figami i tytoniem, ale wyprodukowanych z gazów cieplarnianych.

Ponieważ głównym składnikiem jest etanol, Air Company rezygnuje z normalnego procesu fermentacji kukurydzy na rzecz własnej technologii, która działa jak rodzaj sztucznej fotosyntezy, gdy dostarcza CO2 przechwycony z pobliskich fabryk na Brooklynie.

Rezultatem jest całkowicie zrównoważony etanol, ponieważ fabryka jest zasilana w 100% energią odnawialną.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Air Company wypuściła linię produktów na bazie etanolu pochodzących z CO2, w tym Air Eau de Parfum, Air Vodka oraz środek do dezynfekcji rąk Air.

Ma to podwójny wpływ na zmniejszenie ilości kukurydzy produkowanej do produkcji etanolu środkami komercyjnymi, uwalniając pola uprawne do bardziej produktywnych i pożądanych zastosowań.

„Celem dla nas zawsze było wykorzystanie tych produktów w naszych wewnętrznych badaniach i rozwoju firmy, ale także chcieliśmy pokazać ludziom, że można wytwarzać te zrównoważone produkty, z których ludzie korzystają na co dzień” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Gregory Constantine.

Czytaj: Indyjskie perfumy, które pachną jak deszcz

Woda perfumowana zawiera nuty figi, jaśminu, skórki pomarańczy, pudrowego piżma, tytoniu i azalii. Jakkolwiek nowatorska i ekscytująca może być woda perfumowana, prawdziwa innowacja technologii tej firmy dopiero nadejdzie.

Air Company ma nadzieję na otwarcie rynku na regeneracyjne paliwo do silników odrzutowych, syntetyzowane bezpośrednio z emisji w powietrzu, z pobliskich fabryk lub z samego lotniska, aby dać liniom lotniczym szanse na radykalne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

„Stajemy się pionierami w tej dziedzinie, tworząc neutralne pod względem emisji paliwo do silników odrzutowych, które ma być dystrybuowane w Ameryce Północnej. Aby ograniczyć emisje wynikające z transportu, rozmieścimy obiekty modułowe jak najbliżej lotnisk, tworząc bezpośredni rurociąg z obiektu do lotniska” – pisze firma.

CO2 zawiera kilka najbardziej podstawowych elementów budulcowych natury, a infrastruktura, która umożliwia producentom wykorzystanie go, stanowi poważną zachętę do wymyślania nowych sposobów wychwytywania go z atmosfery.

Czytaj: Na autostradzie Krakowa powstanie dodatkowy trzeci pas