Pierwszy elektryczny latający pojazd gotowy do produkcji po udanym teście

0
179
Zobacz, jak pierwszy na świecie koncept latającej łodzi elektrycznej kończy swój lot testowy

Niesamowity na świecie pierwszy elektryczny samolot Seaglider jest gotowy do produkcji po udanym teście.

Niesamowity hybrydowy, szybki jachto-samolot przeszedł pomyślnie testy w locie i jest gotowy do produkcji.

Zaprojektowany z myślą o zrównoważonych podróżach morskich, w pełni elektryczny pojazd działa kilka metrów nad powierzchnią wody na wodolotach, dopóki nie będzie musiał latać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Firma REGENT z Rhode Island twierdzi, że łączy dużą prędkość samolotu z niskimi kosztami eksploatacji łodzi.

„Przy zamówieniach w przedsprzedaży o łącznej wartości ponad 7 miliardów dolarów REGENT będzie skomercjalizować szybowce w celu zapewnienia zrównoważonej szybkiej mobilności regionalnej z pierwszymi pasażerami na pokładzie w 2025 roku” – firma oświadczyła wraz z ogłoszeniem, że wykonała wstępną serię lotów testowych jednostki.

Ich test dotyczył modelu w skali 1/4, a teraz skupi się na opracowaniu pełnowymiarowego prototypu o rozpiętości skrzydeł 20 metrów, aby rozpocząć loty testowe z pasażerami w 2024 roku. REGENT zebrała już około 18 milionów dolarów potrzebnych na tę część projektu.

Ludzie od 60 lat starają się, aby pojazdy z efektem skrzydła były opłacalne, a w ciągu 15 miesięcy przeszliśmy od rysunku na serwetce do pierwszego udanego lotu” – powiedział Mike Klinker, dyrektor ds. technicznych i współzałożyciel firmy REGENT.

Czytaj: W Krakowie dostępne są nowe rowery elektryczne

Dysponując zasięgiem 290 km i możliwością latania z prędkością 290 km/h, REGENT planuje obsługiwać społeczności przybrzeżne, takie jak Nowy Jork i Tokio.

Do zeszłego roku założyciele REGENT zebrali prawie 10 milionów dolarów od inwestorów, wśród których byli Mark Cuban i Peter Thiel.

„Pojazdy te przyniosą mile widzianą ulgę podróżnym poszukującym alternatywy dla tradycyjnych społeczności przybrzeżnych, takich jak Nowy Jork, Wyspy Hawajskie, Barcelona, Tokio i wiele innych miejsc na całym świecie” – powiedział Billy Thalheimer, dyrektor generalny i współzałożyciel REGENT.

„REGENT to pierwszy zespół w historii, który przezwyciężył niedostateczną tolerancję na fale w poprzednich projektach, łącząc szybkie wodoloty z lotem z efektem naziemnym – kluczowa innowacja, która zrewolucjonizuje tranzyt przybrzeżny. Żaden pojazd w historii nie może się równać z połączoną tolerancją fal i prędkością naszego pojazdu” – dodał Klinker.

Czytaj: Pierwszy na świecie latający samochód dopuszczony do startu!

Oczekuje się, że do 2025 roku Seaglider będzie produkowany seryjnie i będzie w stanie przewozić płatnych pasażerów. Chociaż termin ten jest ambitny, firma REGENT przeznaczyła znaczne środki finansowe i już pokazała, że może działać szybko.