Pies otrzymał nagrodę za uratowanie 100 koali z australijskich pożarów buszu

0
314

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny; niektórzy z nich noszą obroże.

W 2019 roku świat poznał Beara, 6-letniego australijskiego Koolie, który pomógł uratować ponad 100 rannych koali przed pożarami lasów w Australii w latach 2019-2020.

Sumienny pies wykonał tak świetną robotę, że został niedawno uhonorowany nagrodą Międzynarodowego Funduszu Dobrostanu Zwierząt (IFAW).

Podczas niszczycielskich pożarów buszu Bear został rozmieszczony na obszarach Nowej Południowej Walii i Queensland, gdzie użył swojego potężnego zmysłu węchu, aby wykryć przemieszczone i ranne koale w spalonych obszarach.

Wyszkolony w zespole ds. Ochrony Psów Detekcyjnych Uniwersytetu Sunshine Coast, Bear jest jednym z niewielu psów wykrywających, które potrafią zlokalizować żywe koale po zapachu ich futra. Dzięki jego pomocy ponad 100 koali otrzymało opiekę medyczną, której potrzebowali, aby przeżyć.

Czytaj: Pożary buszu w Australii oficjalnie minęły po ponad 240 dniach

Trudno uwierzyć, że ratujący życie pies został porzucony przez swoich byłych właścicieli z powodu problemów z zachowaniem. Z trudem pasował do domu ze względu na „nieograniczoną energię i obsesyjny entuzjazm do zabawy”. Jednak teraz Bear skierował tę energię w coś wartościowego. Pies otrzymał nowy cel w życiu, kiedy został oficjalnym członkiem ekipy ratunkowej.

12 października odwaga psa została oficjalnie doceniona, kiedy otrzymał specjalną nagrodę uznania od IFAW podczas Animal Action Awards w 2021 roku. Bear dołączył wirtualnie do imprezy w Izbie Lordów w Londynie, aby odebrać swoją nagrodę.

„Uważamy, że Bear naprawdę zasłużył na tę nagrodę, ponieważ był tak dobrym chłopcem, pomagając nam znaleźć i uratować wiele koali, zwłaszcza podczas pożarów buszu, ale pracuje przez cały rok, aby pomóc nam w naszej pracy, aby stworzyć lepsze i bezpieczniejsze miejsce dla koali” – powiedział opiekun Beara, dr Romane Cristescu z Uniwersytet Słonecznego Wybrzeża”.

Zobacz zdjęcia Beara poniżej i śledź bohaterskiego psiaka na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji na temat jego życia jako psa detekcyjnego.

To Bear, 6-letni australijski Koolie, który pomógł uratować ponad 100 rannych koali przed pożarami lasów w Australii w latach 2019-2020.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Instagram

Za swoją odwagę został niedawno uhonorowany nagrodą Międzynarodowego Funduszu Dobrostanu Zwierząt (IFAW).

Zdjęcie: Instagram

Czytaj: Startuje Lodowisko Malta