Pies podczas spacerów zbiera setki plastikowych butelek i sprząta miasto

0
264
– SWNS

Sprytny pies podczas spacerów zbiera setki plastikowych butelek, aby segregować śmieci i sprzątać swoje miasto.

Sprytny pies pomaga w oczyszczaniu ulic ze śmieci, zbierając setki plastikowych butelek podczas codziennych spacerów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Scruff, 13-letni border collie, został nazwany „ekologicznym psem” przez lokalnych mieszkańców, którzy uwielbiają patrzeć, jak robi coś dla środowiska.

Właściciele David Grant i Yvonne Faulkner-Grant adoptowali Scruffa w 2009 roku. Jak wiele szczeniąt, uwielbiał bawić się gałęziami, ale strach przed drzazgami w pysku sprawił, że Yvonne zniechęciła psa do takiego zachowania. Zamiast tego zaczął bawić się plastikowymi butelkami.

Minęło wiele lat, a w 2021 roku David i Yvonne po raz pierwszy zauważyli podczas spacerów, że ich pies zbierający śmieci ma fascynację plastikowymi butelkami. Podnosił jedną i niósł ją w pysku, dopóki nie znalazł następnej.

„Wydawało się niewłaściwe, że podnosił butelkę, a potem ją upuszczał – myśleliśmy, że ludzie pomyślą, że upuszczamy śmieci” – powiedziała Yvonne. „Więc namówiliśmy go, aby zaczął przynosić nam butelki, wkładaliśmy je do torby, a następnie liczyliśmy na koniec spaceru”.

Liczenie rozpoczęło się w 2022 roku, ponieważ ich właścicielom nigdy wcześniej nie przyszło to do głowy. A po powolnym starcie z zaledwie 40 plastikowymi butelkami w styczniu, Scruff już teraz znalazł ponad 1000.

Czytaj: Te dzieci zbudowały własną klasę z 3000 plastikowych butelek

W ciągu ostatniego roku para dzieliła się zdjęciami swojego zwierzaka w mediach społecznościowych, używając hashtagu #scruffsbottlepatrol.

„Otrzymujemy tak pozytywną reakcję na Facebooku, gdzie Scruff został nazwany eko-psem” – powiedziała Yvonne.

„Ludzie mówili, że powinien pracować dla rady i wszyscy uwielbiają, gdy widzą go na ulicy” — powiedział David. „To taki posłuszny i bardzo przyjazny pies – typowy pies pasterski. Nigdy nie żuje butelek ani nakrętek”.

„Teraz wydaje się, że wychodzi ich szukać na spacerach”.

Czytaj: Coraz więcej zwierząt w krakowskim schronisku. Ludzi nie stać na ich utrzymanie.

Obecnie przechowują je wszystkie po jednej stronie ogrodu, gdzie będą leżeć do Nowego Roku, kiedy para zrobi wielkie liczenie. W 2023 roku Scruff będzie nadal sprzątał ulice i parki podczas swoich spacerów, ale para powiedziała, że od nowego roku będą poddawać butelki recyklingowi.

– SWNS

„Czasami zbiera 15, a czasami tylko jedną – zależy to od tego, jak brudne są ulice tego dnia” – powiedział David. „Ktoś powiedział mi kiedyś, że nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny i myślę, że właśnie to robi Scruff – jest bohaterem”.

„Jeśli pies może to zrobić, każdy z nas też może”.