Piosenka AC/DC Thunderstruck odtworzona na tradycyjnym koreańskim instrumencie

0
880

Luna Lee gra współczesną muzykę za pomocą koreańskiego tradycyjnego instrumentu. Na warsztat wzięła piosenkę AC/DC „Thunderstruck”. 

Widzieliśmy faceta grającego Hells Bells z AC/DC na dzwonkach kościelnych, olimpijskiego skatera Ivetta Totha, który gra w rytmie na lodzie, a duet rozdaje 77 utworów zespołu w ciągu pięciu minut w podstacji elektrycznej.

Teraz mamy kalifornijską muzyk Lunę Lee, składającą hołd australijskim rockerom z wysublimowaną okładką Thunderstruck … używając tradycyjnego koreańskiego instrumentu smyczkowego gayageum.

– Gayageum ma piękny dźwięk i niesamowity potencjał, więc chciałam podzielić się moją muzyką z wieloma ludźmi. Od 2009 roku korzystam z YouTube, tworząc teledyski do Internetu. Omówiłam różne gatunki muzyczne – powiedziała Luna Lee.

– Gayageum, którym gram, jest starożytnym, tradycyjnym koreańskim instrumentem stworzonym w celu odtwarzania tradycyjnej koreańskiej muzyki. Moi przodkowie grali gayageum w małym pokoju, więc dźwięk nie musiał być głośny. Jednak moja muzyka wykonywana jest przy pomocy nowoczesnych instrumentów takich jak perkusja, bas i gitara. Musiałam więc przebudować gayageum tak, aby dźwięk pasował do brzmienia współczesnego instrumentu. Musiałam zwiększyć głośność i ciśnienie, rozwinąć ton i zwiększyć dźwięk podtrzymania. I mając nadzieję na bardziej wyraziste brzmienie gayageum, jak gitara, musiałam przestudiować efektory, wzmacniacze gitarowe i przetestować je, aby sprawdzić, czy pasują do brzmienia gayageum. Odtwarzanie współczesnej muzyki na tradycyjnym instrumencie nie było łatwym procesem. Przeszłam długą drogę od samego początku, ale przed sobą mam jeszcze dłuższą drogę – kontynuuje Luna Lee.

Spektakularne granie Lee pozwala odgrywać różne sekcje utworu, a następnie połączyć je dla końcowego wyniku, co jest czymś wyjątkowym.

I to nie jedyny czas, w którym Lee opisała klasykę. Wcześniej zagrała „Guns N 'Roses” Do not Cry „,” Nirvana In Bloom „,” Cynamonowa dziewczyna „Neila Younga,” Are You Go Go My Way „Lenny’ego Kravitza,” Fleetwood Mac’s Dreams „, Green Day’s Wake Me Up When September Ends – i okładka z motywu Game Of Thrones.

Classic Rock polecał Lee w 2016 roku, wraz z okładkami Queen, Jimimi Hendrix i Led Zeppelin.

Aby poznać więcej niesamowitych coverów Lee, sprawdź jej kanał na YouTube. 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl