Pistacje: 6 korzyści zdrowotnych

0
364

Pistacje są prawdopodobnie jednymi z najpopularniejszych dostępnych orzechów. Z ich nieodparcie gładką konsystencją i lekko słodkim, ale pikantnym smakiem, łatwo zrozumieć, dlaczego.

Dobrą wiadomością jest to, że ta uzależniająca przekąska, z umiarem, jest również dobra dla Twojego zdrowia.

Na przykład korzyści zdrowotne z pistacji obejmują utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu, promowanie zdrowia serca i promowanie zdrowych funkcji seksualnych. Dowiedz się więcej o odżywianiu pistacji, czytając poniższą listę.

Oto 6 korzyści zdrowotnych pistacji:

1. Pistacje a cholesterol

Korzyści zdrowotne pistacji zaczynają się od zdolności do obniżenia poziomu cholesterolu.

Na przykład naukowcy przebadali 28 osób dorosłych, u których poziom cholesterolu LDL był powyżej tego, co uważa się za normalne, ale poza tym byli stosunkowo zdrowi. Badani, którzy spożywali pistacje dwa razy dziennie, pod koniec badania obniżyli swój poziom LDL.

2. Pistacje i zapobieganie chorobom serca

Powyższe badanie wskazuje, że korzyści zdrowotne z pistacji obejmują obniżenie poziomu cholesterolu. Ponieważ wysoki poziom LDL jest ogromnym czynnikiem ryzyka choroby wieńcowej serca, dodanie pokarmów obniżających poziom cholesterolu, takich jak pistacje, jest również mądrym wyborem.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

pixabay.com

3. Kontrola wagi

Mówiąc o mądrych wyborach, pistacje są doskonałym wyborem jako przekąska, gdy starasz się osiągnąć i utrzymać zdrową wagę.

Zdrowe tłuszcze, błonnik i białko zawarte w pistacjach mogą pomóc w utrzymaniu sytości między posiłkami. Korzyści zdrowotne pistacji znacznie przewyższają również pakowane produkty „dietetyczne”, takie jak ciastka.

Każda dieta mająca na celu osiągnięcie zdrowej wagi powinna obejmować mnóstwo pożywnych produktów, a odżywianie pistacjami z pewnością pasuje do tego.

Czytaj: Jak przechytrzyć hormony, które sprawiają, że tyjemy

4. Zdrowie oczu

Korzyści zdrowotne pistacji obejmują również ochronę oczu. Wynika to z zawartej w tych orzechach luteiny i zeaksantyny. Te dwa składniki, znane jako karotenoidy, są jedynymi dwoma występującymi w siatkówce i soczewce oka. Mogą pomóc w zapobieganiu związanemu z wiekiem zwyrodnieniu plamki żółtej, a także zaćmie.

5. Funkcja seksualna

Częściowo ze względu na wysoką zawartość argininy, korzyści zdrowotne z pistacji obejmują zdolność do poprawy witalności seksualnej.

Na przykład w 2011 roku naukowcy zbadali żonatych mężczyzn w wieku od 38 do 59 lat, którzy mieli zaburzenia erekcji. Odkryli, że mężczyźni zauważyli poprawę swojego stanu po włączeniu pistacji do swojej diety.

Czytaj: Lech Poznań otworzył piłkarską sekcję kobiecą

pixabay.com

6. Powikłania związane z cukrzycą

Korzyści zdrowotne pistacji obejmują również leczenie powikłań związanych z cukrzycą.

W badaniu z 2015 r. zbadano wpływ pistacji na profil lipidowy/lipoproteinowy, kontrolę poziomu cukru we krwi, markery stanu zapalnego i krążenie u dorosłych z cukrzycą typu 2.

Odkryli, że chociaż pistacje nie wydają się mieć wpływu na poziom glukozy, mają pozytywny wpływ na wskaźniki cholesterolu i trójglicerydów.

Cukrzyca zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Korzyści zdrowotne z pistacji obejmują jednak kontrolowanie tych czynników ryzyka.

Pamiętaj, aby wchłonąć korzyści zdrowotne pistacji, dodając je do swojej diety już dziś! Podawaj je między posiłkami lub spróbuj posypać nimi sałatki lub zupy.