PKP Intercity zdradziło plan, który chce zrealizować do 2030 roku

0
144
PKP zapowiada zmiany, które w najbliższym czasie mają wejść w życie. (zdjęcie: Kolejny Fotograf, facebook)

PKP Intercity celuje w 14 milionów pasażerów i zerową emisję do 2030 roku.

PKP Intercity planuje w lipcu i sierpniu przewieźć 14 mln pasażerów.

 PKP Intercity prowadzi w tej chwili naprawdę bardzo intensywne działa, aby się przygotować do lata – powiedział Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity. Według zapewnień nowego prezesa spółki, zwiększy się nie tylko zasób wagonów do kursowania w kraju, ale też za granicą.

Spółka zapowiedziała, że nie tylko zwiększy zasób trudno dostępnych wagonów do komunikacji międzynarodowej, ale także podjęła działania w celu mobilizacji całej dostępnej w zasobach floty do kursowania w kraju. W tym celu trwają intensywne prace naprawcze i przeglądy przy pojazdach, które realizuje Remtrak – spółka córka PKP Intercity.

Janusz Malinowski wskazał ponadto, że spółka będzie odtwarzać zasób wagonów sypialnych i kuszetek. PKP Intercity planuje wysłanie części istniejących, lecz niesprawnych obecnie pojazdów do napraw i modernizacji.

CZYTAJ: Najdłuższy na świecie pociąg pasażerski ma prawie 2 km długości

PKP Intercity: Wagony sypialne będą wracać na tory

Ważna zapowiedź PKP Intercity w kwestii odświeżenia floty: kilkadziesiąt obecnie niesprawnych wagonów przeznaczonych do połączeń nocnych przejdzie remonty i wróci na tory.

 Są w zasobach spółki niesprawne wagony sypialne. Szczegółowo analizujemy sytuację, ale myślę, że około 30, może 40 wagonów zostanie skierowanych do modernizacji. Te wagony powinniśmy odzyskać dla naszych pasażerów – powiedział Janusz Malinowski.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przedłużyła passę zwycięstw w Lidze Narodów

Popularne kierunki

Wzrośnie liczba usług na trasach do tradycyjnych polskich atrakcji turystycznych, takich jak wybrzeże, Mazury i regiony górskie. Uwzględniono także popularne miasta, takie jak Kraków i Gdańsk. Marcin Karasiński, członek zarządu PKP Intercity, podkreślił korzyści środowiskowe podróży koleją, zwracając uwagę na znacznie niższą emisję CO2 w porównaniu z transportem drogowym i lotniczym.

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Polski jacht triumfuje na regatach Palma Vela

Inwestycja w zielone technologie

PKP Intercity dąży do tego, aby do 2030 roku wszystkie podróże pasażerskie na dystansie do 500 km były zeroemisyjne. Spółka planuje do tego czasu pozyskiwać niemal 90% energii ze źródeł odnawialnych. Inwestycje obejmują nowe, energooszczędne pociągi oraz ekologiczne obiekty utrzymania wyposażone w panele fotowoltaiczne. Inicjatywy te wspierają zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój i zmniejszanie śladu węglowego.