Płatki tego kwiatu wyglądają jak kolibry

0
688

Internet jest pełen cudów, od memów po wspaniałe fotografie, niekończący się ocean tweetów i manifestów politycznych.

Ludzie w sieci mogą swobodnie dzielić się praktycznie wszystkim. I chociaż niektórzy używają Internet do dzielenia się rzeczami, które prawdopodobnie powinni zachować tylko dla siebie, inni czasami dodają coś, co absolutnie hipnotyzuje internautów na całym świecie.

Jeden użytkownik Reddita o imieniu OctopusPrime udostępnił zdjęcie, które wiele osób zdezorientowało, ale i zafascynowało.

Zdjęcie pokazuje rodzaj kwiatu, który przypomina grupę małych zielonych kolibrów. Autor skomentował: „Sprawdź te piękne kwiaty, które wyglądają jak małe kolibry!”.

 -OctopusPrime

W rzeczywistości tak wielu zainteresowało się zdjęciem tej dziwnej rośliny, że zaledwie w ciągu jednego dnia post zgarnął 47,5 tys lajków i prawie 400 komentarzy.

Większość komentarzy to były pytania o tę roślinę, a pozostali starali się udzielić odpowiedzi na temat tych rzadkich kwiatów.

Czytaj: Ten koliber zbudował sobie dom z dachem

D. Blumer

Okazało się, że roślina znana jest jako Green Bird Flower. Jego łacińska nazwa to Crotalaria cunninghamii.

Wraz z ciecierzycą i lucerną jest częścią roślin strączkowych i pochodzi z północnej części Australii, gdzie rozwija się wzdłuż piaszczystych wydm.

A co najzabawniejsze – w tym rejonie w ogóle nie ma kolibrów!

Zielony kwiatek nie jest jednak tylko ładnym widokiem, lecz ma właściwości lecznicze i jest bardzo przydatnym surowcem, który doceniają rdzenni Australijczycy. Stosowany jest do przemywania oczu i leczenia różnych infekcji. Ta roślina oferuje dużo więcej niż piękny wygląd.

Instagram
Facebook

Czytaj: Palmiarnia Poznańska ponownie otwarta dla zwiedzających