Plaża wpływa na nas zbawiennie

0
734
© Demi Lovato / instagram

Wszystko na plaży jest dla Ciebie dobre: woda, bryza, piasek, dźwięki, a nawet kolory.

Plaża może być dla nas bardzo korzystna, emocjonalnie i fizycznie. To najlepsze lekarstwo, gdy czujemy złość, niepokój lub stres. Oprócz poprawy ogólnego stanu zdrowia psychicznego plaża może również leczyć choroby skóry, a nawet pomóc nam spalić kilka kalorii.

Poniżej wyjaśnimy, w jaki sposób plaża korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Woda

pixabay.com

Woda oceaniczna jest bogata w wiele minerałów, które mogą pomóc w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca i egzema, a sama woda może pomóc w nawadnianiu nosa, zapaleniu zatok i wysokiej gorączce.

Może również zwiększać uwalnianie hormonów „dobrego samopoczucia”: dopaminy i serotoniny.

Pływanie w oceanie to ćwiczenie, które ma ogromne korzyści dla zdrowia psychicznego ze względu na działanie regenerujące, podczas kontaktu z naturą.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

Bryza

pixabay.com

Bryza oceaniczna może pomóc w detoksykacji organizmu.

Kiedy jesteśmy na plaży, wypełniamy nasze płuca jonami ujemnymi, które wzmacniają nasz układ odpornościowy. Te jony ujemne mogą również działać na nas antydepresyjnie i łagodzić objawy sezonowych zaburzeń afektywnych.

Powietrze sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany po dniu spędzonym na plaży i pomoże Ci znacznie lepiej spać.

Czytaj: Breiðamerkursandur – oszałamiająca Diamentowa Plaża na Islandii

Piasek

pixabay.com

Piasek jest naturalnym środkiem złuszczającym i może złuszczać martwy naskórek z naszych stóp.

Piasek może również poprawić nasze zdrowie i spowolnić proces starzenia, ponieważ podczas chodzenia po nim absorbujemy elektrony Ziemi. Odpręża się także samo stawianie stóp na ciepłym piasku.

Chodzenie po piasku pomaga zachować formę, ponieważ chodzenie po nim wymaga więcej wysiłku niż na bardziej twardym podłożu. Jeśli chodzisz lub biegasz po piasku, spalasz też więcej kalorii.

Czytaj: Naukowcy informują: kobiety powinny jeździć na wakacje ze swoimi przyjaciółkami

Dźwięki

pixabay.com

Szum fal oceanu daje poczucie spokoju i równowagi. Poprawia siłę i zdrowienie mózgu, ponieważ pomaga nam osiągnąć stan medytacyjny.

Nasz mózg ogólnie pozytywnie reaguje na wodę, w tym na jej dźwięk. Ma zdolność zwiększania naszego samopoznania i wglądu, a także leczenia tego, co czujemy, że jest zepsute.

Kolor

pixabay.com

Badanie wykazało, że ludzie mieszkający z widokiem na ocean są mniej zestresowani.

Według tego badania istnieje związek między zdrowiem a niebieskim kolorem wody i nieba. Ogólnie rzecz biorąc, kolor niebieski sprawia, że ludzie czują się spokojniejsi i zrelaksowani.

Plaża to idealny scenariusz dla osób szukających ciszy i spokoju.

johannesfloe.com – Art to remember