Płetwonurkowie uratowali uwięzionego od tygodni psa

0
727

fot: źródło

Pies rasy foksterier, którego nazwano imieniem Billy, miesiąc temu, a konkretnie – 3 kwietnia, utknął w Kanale Burgundzkim w Saint-Usage w centralno-wschodniej Francji. Biedny futrzak niesamowicie cierpiał, ponieważ nie mógł znaleźć wyjścia… Ratownicy nie dawali Billy’emu dużych szans na przeżycie – można wręcz rzec, że je przekreślili…

fot: źródło

Przeczytaj: W Biedronce powstaną…toalety dla klientów!

Ratownicy próbowali wydostać Billy’ego, jednak na nic zdał się ich cały trud. Codziennie przez 7 dni starano się pomóc pieskowi, niestety – bezskutecznie. 13-letni pupil czekał na cud… Trzech płetwonurków próbowało dotrzeć do czworonoga, ale próby zeszły na marne – szczególnie, że jeden z nich prawie utknąłby w kanale! Mimo pasma porażek, nikt nie chciał się poddać. Jak można by dać umrzeć temu biednemu, cierpiącemu psu zaklinowanemu w szczelinie?! Wszyscy walczyli o Billy’ego. Jednak po kolejnej nieudanej akcji, Voies navigables de France (VNF), czyli odpowiednik polskiego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, dokładnie 9 kwietnia podjęło decyzję o obniżeniu poziomu wody w kanale o 20 cm, a wszystko po to, aby uratować Billy’ego! Było to jedyne wyjście z sytuacji, ponieważ 13-letni pupil od kilku dni nie dawał znaku życia… Okazało się, że decyzja VNF była najlepszym rozwiązaniem! Billy’ego uratowano i od razu znalazł schronienie w ramionach swojego stęsknionego Pana, Mikea Fostera, który – jak widać na poniższym filmie – nie potrafił powstrzymać się od łez. I nic w tym dziwnego…nikt, a szczególnie bezbronne zwierzęta, nie zasługuje na cierpienie!

Sprawdź: f7krakow

Pomagajmy zwierzakom, bo one mogą liczyć tylko na nas! Ludzie i czworonogi świetnie się dopełniają, poza tym wszyscy doskonale wiemy, że to właśnie psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Bez zwierząt nie ma nas, a bez nas nie ma zwierząt – i o tym należy zawsze pamiętać.

Info: wamiz

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.