Po co pić kefir z nasionami lnu rano – poznaj 2 dobre powody

0
1167

Przez 25 lat życia nasze ciało zdążyło nagromadzić wiele niepotrzebnych rzeczy, a ten „zapas” będzie się powiększał każdego miesiąca i każdego roku.

Nieodpowiednia dieta, siedzący tryb życia, zbyt mała ilość spożywanej wody – to wszystko sprawia, że w jelitach gromadzą się toksyny i resztki niestrawionego pokarmu.

Duże obciążenie toksynami i tłuszczem powoduje, że nasz organizm szybciej się starzeje, przede wszystkim wpływa to na nasz przewód pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy i skórę.

Aby temu zapobiec istnieje wiele sposobów na oczyszczenie organizmu. Dziś przedstawiamy jeden z najłagodniejszych sposobów: wprowadzenie do swojego jadłospisu koktajlu, który działa jak szczoteczka do żołądka.

Koktajl ten składa się z dwóch prostych składników: nasion lnu i kefiru.

Co dobrego daje kefir z nasionami lnu?

Nie mleko i nie jogurt, a mianowicie kefir jest najlepszy ze wszystkich produktów mlecznych. Zawiera drożdże i paciorkowce, które mogą stworzyć przyjazną florę w jelicie grubym i cienkim.

Połączenie nasion lnu i kefiru pomoże wymieść z Twoich jelit toksyny, które mogą powodować zaparcia, ból brzucha, problemy ze skórą, uczucie zmęczenia i spadek odporności.

Nasiona lnu zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które rozpuszczają kamienie kałowe i leczą błony śluzowe. Jednak tylko całe lub grubo zmielone nasiona lnu działają jak szczoteczka do żołądka. Nasiona wypełniają żołądek, dając uczucie sytości przez długi czas, a jednocześnie oczyszczając ściany jelita.

Czytaj: Zdrowe połączenia – te soki oczyszczą Twój organizm z toksyn

Spożywaj dla utraty wagi

Spożywanie kefiru z lnem stymuluje organizm do odchudzania, reguluje poziom cholesterolu we krwi i normalizuje metabolizm lipidów.

Dla skutecznego oczyszczenia przewodu pokarmowego, regeneracji i odchudzania niezwykle ważne jest, aby spożywać kefir zgodnie ze specjalnym harmonogramem, który znajdziesz na końcu artykułu. Ten trzy tygodniowy detoks będzie odpowiedni dla tych, którzy zmagają się z:

  • procesami zapalnymi w układzie oddechowym,
  • procesami zapalnymi przewodu żołądkowo-jelitowego (zapalenie żołądka, wrzody),
  • zapaleniem jelita grubego,
  • chorobami układu moczowo-płciowego,
  • nadwagą.

Trzy tygodniowy detoks jelit i organizmu

Program przeznaczony jest na 21 dni. Jeśli od dłuższego czasu nie dbałeś o dobry stan Twojego żołądka, lekarze zalecają powtórzenie tej metody po 2 tygodniach. Aby utrzymać efekt musisz wracać do tego harmonogramu co 6 miesięcy.

Pierwszy tydzień: na śniadanie pij 100 ml kefiru z 3 łyżeczkami ziaren lnu (najlepiej zmiel je w moździerzu tuż przed spożyciem).

Drugi tydzień: na śniadanie pij 100 ml kefiru z 6 łyżeczkami ziaren lnu.

Trzeci tydzień: na śniadanie pij 150 ml kefiru z 9 łyżeczkami ziaren lnu.

Jeszcze lepiej by było, gdybyś piła szklankę letniej wody 40 minut przez śniadaniem. Nasze ciało z rana nie jest gotowe do trawienia jedzenia i potrzebuje pomocy.

Pamiętaj, że kefir z nasionami lnu to powinno być Twoje jedyne śniadanie. Kefir z nasionami lnu spożywany wieczorem przed snem nie wykazał takiej skuteczności. Na kolację lepiej zafundować sobie białkową kolację z piersi kurczaka lub jaj.

Na zdrowie!

Źródło i zdjęcia: otozh.com.ua

Czytaj: GWARA POZNAŃSKA – SPRAWDŹ, CZY WIESZ CO OZNACZAJĄ WSZYSTKIE ZWROTY!