Po kryjomu sfilmowała autystycznego syna. Głos 9-latka poruszył miliony ludzi!

0
665
Internauci nie mają wątpliwości, że to prawdziwy talent. Zdjęcie: Twitter

Bardzo często spotykane w przypadku autyzmu jest przeplatanie deficytów i zdolności. Zauważył to Leo Kanner, opisując pierwsze dzieci, które otrzymały diagnozę autyzmu. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest chłopczyk, który nie wie, że jego mama go nagrywa. Jego śpiew poruszył miliony ludzi!

Większość rodziców, zaniepokojona opóźnieniem w rozwoju mowy, dziwacznymi zabawami, obojętnością na sygnały społeczne, dostrzega równocześnie wybitne kompetencje swoich dzieci w innych zadaniach.

Umiejętności osób z autyzmem, które wyróżniają się na tle ogólnych trudności w funkcjonowaniu, określa się terminem „zdolności wysepkowe”. Przez długi czas ludzie uwierzyli w mit, że wszystkie osoby z autyzmem mają jakieś talenty, wybitne umiejętności. Nie jest to prawda. Szacuje się, że zdolności wysepkowe występują o 1 na 10 osób z autyzmem.

Czytaj: Zosia różni się wyglądem od innych dzieci. Przedszkolanki powiedziały, że nie przyjmą dziecka do żłobka

5 najczęstszych zdolności u dzieci z autyzmem:

  • Muzyka
  • Sztuka
  • Przetwarzanie wzrokowo-przestrzenne
  • Działania matematyczne
  • Umiejętności kalendarzowe

Talent Justina

Justin ma 9 lat i jest autystycznym dzieckiem. Autyzm to zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, które utrudnia komunikację i budowanie jakiejkolwiek relacji z drugim człowiekiem, co wcale nie oznacza, że nie ma w nim emocji i nie jest wrażliwy. Chłopiec często śpiewa. Jego matka postanowiła to uwiecznić na filmiku.

Mama Justina nagrała filmik tak, aby chłopiec się nie spostrzegł, bo jak sama mówi, Justin nie lubi jak się nim ktoś interesuje.

Mama zauważyła, że jej syn jest wrażliwy na wszystkie dźwięki, które słyszy wokół siebie. W domu zwykle nie słucha się muzyki, ponieważ dźwięki irytują chłopca. Wyjątkiem jest znane przez wszystkich „Hallelujah”, które zaśpiewał sam Justin.

Wujek Justina upublicznił nagranie ze śpiewem chłopca na Twitterze. Napisał: „Mój siostrzeniec ma tylko 9 lat i z powodu autyzmu nie słucha zbyt dużo muzyki. Jednakże, kiedy coś mu się spodoba, wtedy wychodzi z niego artysta. Jestem przekonany, że kiedyś zostanie wielką gwiazdą”.

Wystarczyła chwila, aby śpiewem chłopca zachwyciły się miliony ludzi. Zaczęli gratulować chłopcu talentu. Chłopcem zainteresowały się media na całym świecie.

Czytaj: Ten uroczy duet dzieciaków sprawił, że jurorom w trakcie występu opadły szczęki. Musicie to zobaczyć!