Po paczkomatach przyjdzie czas na lodówkomaty?

0
1075

Rozwój e-handlu, e-zakupów, a szerzej e-usług sprawia, że powstają firmy których zadaniem jest dostarczenie towaru do klienta. Właśnie dlatego powstały paczkomaty InPost. Czy klienci zaczną także korzystać z nowych usług – lodówkomatów? 

Paczkomaty są coraz bardziej popularne. Ludzi, korzystających z tych usług z dnia na dzień jest coraz więcej, tak samo jak paczkomatów. Z tej rewolucyjnej usługi można korzystać w coraz większej ilości polskich miast. Czym jest Paczkomat, i jak można z niego korzystać?

Paczkomat InPost to skrzynki pocztowe zlokalizowane w większości miejscowości w Polsce, służące do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – wygodnie, po drodze, w dogodnym dla Ciebie czasie.

Paczkomat zawiera kilkadziesiąt skrzynek, o trzech rozmiarach, do których umieszcza się przesyłki. Paczkomat może pomieścić przesyłki o wymiarach

  • 8x38x64 cm (gabaryt A),
  • 19x38x64 cm (gabaryt B),
  • 41x38x64 cm (gabaryt C), do maksymalnie 25 kg.

Przesyłka jest dostarczana nie bezpośrednio do odbiorcy, ale do wybranego paczkomatu, gdzie czeka na odbiór 48 godzin. Po paczkę można przyjść w dowolnym momencie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba oczekiwać na przyjazd kuriera. Paczkę w paczkomacie można także nadać. Należy postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie. Za nadanie można zapłacić kartą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: SPRAWDŹ SIĘ W TEŚCIE – ROZPOZNASZ TE KULTOWE SERIALE LAT 80. I 90. PO JEDNYM KADRZE?

InPost rusza z nową usługą – lodówkomaty 

Z pierwszych lodówkomatów będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy oraz Krakowa – informuje serwis Wiadomości Handlowe. Do końca roku ma na terenie całego kraju ruszyć 50 maszyn, choć to na razie tylko pilotaż. Natomiast na początku 2019 roku ma zapaść decyzja w sprawie dużej, ogólnopolskiej ekspansji tego projektu.

Należące do InPost lodówkomaty – czyli urządzenia podobne do paczkomatów, ale przystosowane do przechowywania żywności, w tym chłodzonej i mrożonej – mają być odpowiedzią na tzw. Coolomaty rozwijane przez sklep internetowy Alma24.pl, które swoją premierę miały na jesieni minionego roku, również w Warszawie.

Jak informuje serwis Wiadomości Handlowe Partnerami InPostu w tym projekcie mogą być takie sieci handlowe, jak Auchan, Rossmann oraz Drogerie Natura. W tej chwili InPost na terenie całej Polski ma około 3,5 tys. paczkomatów.