Po raz pierwszy od 45 lat nie zabito żadnego nosorożca

0
246

Ogłoszenie, że w 2022 roku w Assam nie polowano na żadne nosorożce, zostało ogłoszone globalnym sukcesem w zakresie ochrony przyrody.

Szef rządu stanu Assam, Himanta Biswa Sarma, ogłosił, że w 2022 roku nie zabito żadnego nosorożca, a w 2021 roku tylko dwa.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Łagodny olbrzym jest teraz znacznie bezpieczniejszy w Assam” – powiedział.

Po raz pierwszy od 45 lat w regionie północnych Indii nie odnotowano żadnych przypadków kłusownictwa. Przed 2022 rokiem, brak kłusownictwa na nosorożce było zgłaszane w 1977 roku.

Czytaj: Mały nosorożec uroczo usiłuje nakłonić śpiącą matkę do dalszej zabawy z nim (WIDEO)

Himanta Biswa Sarma pochwalił skoordynowane wysiłki stanowych departamentów leśnych i policji na rzecz sukcesu w 2022 roku.

W 2021 roku utworzono specjalną grupę zadaniową. W skład grupy zadaniowej wchodziło 22 wyższych funkcjonariuszy policji i nadleśnictwa. Grupa została utworzona w celu skoordynowania wysiłków obu działów na misji.

Zaznaczyli wszystkie używane punkty wejścia i wyjścia, a także kiedy, jak i gdzie doszło do kłusownictwa. Zwiększyli patrolowanie w dni pełni księżyca, kiedy większość kłusowników atakowała nosorożce. Jeśli jacyś kłusownicy wkroczyli na obszar chroniony, grupa zadaniowa otrzymała ostrzeżenie.

„W określonych miejscach postawiono wieże strażnicze z kamerami CCTV, a uzbrojeni komandosi z policji i departamentu leśnego zostali wyposażeni w broń, zestawy bezprzewodowe, drony i kamery noktowizyjne” – powiedział dyrektor generalny policji GP Singh.

Czytaj: W Indiach posprzątano plażę z myślą o żółwiach.

W ubiegłym roku aresztowano 58 osób zamieszanych w kłusownictwo na nosorożce.

Assam jest domem dla największej na świecie populacji nosorożców jednorożnych, z prawie 2900 zwierzętami w całym stanie.