Po raz pierwszy w Europie sprzedaż pojazdów elektrycznych pokonała samochody z silnikiem Diesla

0
329
Zdjęcie: Pixabay

Europa coraz częściej przyjmuje pojazdy napędzane czystszym paliwem. Okazało się to prawdą, ponieważ sprzedaż pojazdów elektrycznych (EV) i hybryd plug-in przewyższyła w zeszłym miesiącu samochody z silnikiem Diesla na kontynencie.

Tesla, Renault Zoe i Dacia Spring wydają się być bardzo popularne wśród kierowców.

Popularność modeli elektrycznych i hybrydowych typu plug-in wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat. W miarę utrzymywania się globalnego niedoboru chipów nastąpił spadek ogólnej sprzedaży nowych samochodów.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Te odkrycia zostały udostępnione przez londyńską firmę zajmującą się analizą biznesową motoryzacyjną o nazwie Jato Dynamics. Firma przeanalizowała dane z około 25 rynków w Europie.

Globalny analityk Jato, Felipe Munoz, powiedział: „Jeśli chcesz nowy samochód w obecnym środowisku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojazdy elektryczne będą bardziej dostępne, biorąc pod uwagę zakres dostępnych ofert i zachęt”.

Czytaj: Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie przebiła nawet najbardziej optymistyczne prognozy

W ubiegłym miesiącu w Europie zarejestrowano 217 709 sztuk samochodów o niższej emisji. Stanowiło to 26% całości. To więcej niż auta z silnikiem Diesla, które stanowiły 18%.

Czytaj: Nowe policyjne radiowozy w Krakowie