Poczta Polska rusza z paczkomatami. Czy to duża konkurencja dla InPost?

0
740
zdjęcie: facebook.com/Poczta Polska

Już w lipcu w kilku miastach pojawią się automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek, m.in w placówkach Poczty i dyskontach sieci Biedronka. Narodowy oszacował, że w ciągu 4 lat podwoi przychody z paczkomatów. Czy to duża konkurencja dla InPost?

Odbiór przesyłek z różnych sklepów w paczkomatach to już norma dla niektórych ludzi. Jest to bardzo wygodna opcja dla osób, które długo pracując i nie mają czasu na czekanie na kuriera w mieszkaniu. Już prawie połowa z nas (48%) uważa odbiór w paczkomacie jako najdogodniejszą formę dostawy. Dodatkowo, ponad połowę respondentów (55%) prosty sposób odebrania paczki z automatów motywuje do kupowania online. I nie trzeba być nie wiadomo jak mądrym, aby przewidzieć, że w dalszych latach automaty do odbioru przesyłek będą jeszcze bardziej zyskiwać na popularności, gwarantując zyski finansowe firmom obsługującym.

Poczta Polska postanowiła to wykorzystać. Planuje udostępnić automaty do obioru paczek. Na początek tylko w największych miastach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Fantastyczny film pokazujący Polskę od morza aż po Tatry. Zobacz jaki piękny jest nasz kraj!

Na polskim rynku najważniejszym dostawcą do odbioru przesyłek jest InPost. Dostarczył on w ten sposób ponad 46 mln przesyłek. Daleko w tyle jest DHL. Czy po otwarciu paczkomatów przez Pocztę Polską mają się czego bać?

zdjęcie: facebook.com/InPost

Będzie to dodatkowa możliwość odbioru paczki – mówiła w radiowej Jedynce Justyna Siwek z Poczty Polskiej.

Do wakacji automatów ma być kilka, w największych polskich miastach – w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu czy Poznaniu. Jesienią automatów ma być już 200. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to w 2020 r. Poczta Polska chce mieć kolejnych 500 automatów do odbioru przesyłek, które miałyby pojawić się w Carrefourach i Lidlach. Szacuje się, że za dwa lata Poczta będzie miała już ponad tysiąc własnych maszyn do odbioru przesyłek.

Plan na 4 lata jest ambitny, ponieważ oszacowano, że Narodowy podwoi swoje przychody z paczek dwukrotnie w ciągu tych 4 lat. Dlatego powstają kolejne plany inwestycyjne.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź 
f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź 
f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź 
f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź 
f7warszawa.pl