Podpal liść laurowy w domu i zaczekaj 10 minut. Efekt Cię zaskoczy!

0
1466

Liść laurowy to bardzo popularna i często używana przyprawa w kuchni, ponieważ doskonale uzupełnia smak potrawy. W każdej polskiej kuchni jest zapas tej przyprawy. Będziecie zdziwieni, ponieważ liście laurowe mają jeszcze jedną, ciekawą właściwość.

Weź kilka liści laurowych, podpal je i zostaw w popielniczce lub jakimś żaroodpornym naczyniu na 10 minut.

Gdy wrócisz do pomieszczenia po 10 minutach wyczujesz charakterystyczny zapach. Właśnie ta specyficzna woń przyczyni się do produkcji endorfin zwanych hormonami szczęścia. Zapach ten uspokoi Twoje nerwy i wprowadzi w stan głębokiego relaksu.

Dodatkowo zapach palących liści laurowych jest pomocny dla osób mających problemy z zasypianiem oraz delikatnie oczyszcza drogi oddechowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak się chronić przed kleszczami? Tą rośliną – unikają jej jak ognia!

Bardzo ważne jest też to, że ten zapach jest znienawidzony przez komary. Jeżeli chcecie posiedzieć w spokoju w ciepły słoneczny wieczór przy otwartym oknie, jak najbardziej skorzystajcie z palonych liści laurowych. To zdecydowanie zdrowszy sposób na odstraszenie insektów niż środki chemiczne, które można zakupić w supermarketach i które często szkodzą dzieciom i zwierzętom.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi. Zbliżają się wakacje, niech i oni ciekawe właściwości palonych liści laurowych.

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl