Podwodny park rzeźb o długości ponad 11 km

0
436
Zdjęcie: OMA

Pierwszy podwodny park rzeźb w Miami Beach będzie miał ponad 11 kilometrów długości i zostanie otwarty jeszcze w tym roku.

Jeśli kochasz różnorodną scenę artystyczną w Miami, spodoba ci się najnowszy plan opracowany przez firmę architektoniczną OMA.

ReefLine jest pierwszym podwodnym parkiem rzeźb w Miami Beach i jest planowany na obszarze ponad 11 kilometrów. Choć projekt będzie zawierał instalacje niezliczonych znanych twórców, jest czymś więcej niż tylko miejscem turystycznym.

ReefLine to projekt odpornościowy, który pomoże zwalczać skutki zmian klimatycznych, podnoszącego się poziomu mórz i zniszczeń raf koralowych, które zagrażają przyszłości Miami – a wszystko to przy jednoczesnym uwzględnieniu kultury artystycznej tego miasta.

Ponieważ projekt będzie miał tak duży wpływ na środowisko, projektanci współpracują z biologami morskimi, wyspecjalizowanymi badaczami, inżynierami i innymi osobami, aby zapewnić, że zawarte w nim materiały i programy pomogą – i nie wyrządzą szkód – istniejącej przyrodzie.

Czytaj: Kiedy otwarcie Energylandii?

Zdjęcie: OMA

„Linia ReefLine jest wyjątkowa, ponieważ zwraca uwagę i łagodzi zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w Miami, jednocześnie wzbogacając żywą scenę artystyczną miasta” – mówi Shohei Shigematsu, partner OMA, który kieruje projektem.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z różnorodną grupą ekspertów i profesjonalistów nad naszym pierwszym podwodnym planem kulturowym i rzeźbą”.

Czytaj: Banan przyklejony do ściany sprzedany za 120 000 $ na wystawie sztuki w Miami

Pierwsze obszary budowy projektu będzie można zobaczyć na własne oczy już w grudniu 2021 roku.

Faza 1 parku ReefLine obejmie rzeźby rafowe, ścieżkę do nurkowania z rurką i barierę ochronną, która oddzieli odwiedzających od łodzi.

Artysta Leandro Elrich odtworzy swój popularny utwór „korek uliczny” jako struktury rafy w fazie 1. W instalacji rzeźbiarskiej Elrich zmieni ramy samochodów i ciężarówek – symbolu emisji dwutlenku węgla i negatywnego wpływu człowieka – na żywe podwodne życie.

Przewijaj dalej, aby zobaczyć koncepcyjne zdjęcia tej instalacji i więcej wizualizacji wykonanych przez OMA.

OMA zaprojektowało dla Miami Beach podwodny park rzeźb o długości ponad 11 kilometrów.

Zdjęcie: OMA
Zdjęcie: OMA
Zdjęcie: OMA
Zdjęcie: OMA

OMA: Strona internetowa | Instagram | Facebook | LinkedIn
Shohei Shigematsu: Strona internetowa | Instagram | Facebook
BlueLab Preservation Society: Strona internetow |Instagram|Facebook
Leandro Erlich: Strona internetowa | Instagram | Facebook

johannesfloe.com – Art to remember