Podwójna tęcza pojawiła się nad Pałacem Buckingham: „Filip i Elżbieta!”

0
237

Królowa wydawała się pożegnać z narodem, gdy tęcza pojawiła się nad Pałacem Buckingham w kilka minut po ogłoszeniu jej śmierci.

Królowa zmarła w wieku 96 lat w czwartek po południu, kilka godzin po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił, że jej lekarze poddali ją „nadzorowi medycznemu” z powodu obaw o jej zdrowie.

Jej Wysokość zmarła w swojej szkockiej rezydencji Balmoral w Aberdeenshire, gdy jej dzieci i wnukowie książę William i książę Harry udali się na północ, by być z monarchą. Wszyscy ludzie zgromadzeni przed Pałacem Buckingham zauważyli podwójną tęczę uformowaną nad rezydencją na kilka minut przed potwierdzeniem śmierci królowej.

Wsparcie dla rodziny królewskiej i nowego króla Karola III zaczęło napływać, a niektórzy zgromadzeni na zewnątrz Pałacu zinterpretowali tęczę jako ostatni ukłon Jej Królewskiej Mości dla kraju.

Użytkownik Twittera @ColeysMrs skomentował: „Podwójna tęcza. Niech Bóg błogosławi Królową”.

@m1872C dodał: „Niech żyje Królowa”.

Użytkownik Twittera @MsDeb52 skomentował: „To Filip i Elżbieta”.

Śmierć Królowej została naznaczona uformowaniem się podwójnej tęczy nad Pałacem
(Zdj .: TWITTER/@andylines•GETTY)
Śmierć Królowej: Żałobnicy zaczęli tłoczyć się przed Pałacem Buckingham jeszcze przed ogłoszeniem śmierci. (Zdjęcie: SKY NEWS)

@Chloe36501078 napisał: „Żegnamy się z Królową i opłakujemy ją, ale tęcza wciąż świeci, aby dać nam nadzieję na nadchodzące lata”.

Nowy premier Liz Truss okrzyknęła królową „skałą, na której zbudowano współczesną Wielką Brytanię”, oddając hołd osobie, która była najdłużej panującą monarichi w kraju.

Premier powiedziała, że śmierć 96-letniej Elżbiety była „ogromnym szokiem” dla narodu i świata.

Czytaj: 6 największych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej

Przemawiając na Downing Street, pani Truss opisała królową jako „duch Wielkiej Brytanii”, zanim zadeklarowała: „Ten duch przetrwa”.

Królowa „umarła spokojnie” w Balmoral (Zdjęcie: GETTY)

Premier Liz Truss, jedna z ostatnich osób, które spotkały się publicznie z królową, powiedziała w oświadczeniu: „Wszyscy jesteśmy zdruzgotani wiadomościami, które właśnie usłyszeliśmy od Balmoral.”

„Śmierć Jej Królewskiej Mości jest ogromnym szokiem dla narodu i świata.”

„Królowa Elżbieta II była skałą, na której zbudowano współczesną Brytanię. Pod jej panowaniem nasz kraj rozrósł się i rozkwitł.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Wielka Brytania jest wielkim krajem, jest dzięki niej”.

Królowa świętowała swój Platynowy Jubileusz w czerwcu w otoczeniu rodziny (Zdjęcie: GETTY)

„Królowa Elżbieta II zapewniła nam stabilność i siłę, której potrzebowaliśmy. Była duchem Wielkiej Brytanii i ten duch przetrwa. Była naszym najdłużej panującym monarchą” – dodała premier.

„To niezwykłe osiągnięcie przewodniczyć z taką godnością i łaską przez 70 lat. Jej służbowe życie wykracza poza większość naszych żyjących wspomnień. W zamian była kochana i podziwiana przez ludzi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.”

„Była osobistą inspiracją dla mnie i wielu Brytyjczyków. Jej oddanie służbie jest przykładem dla nas wszystkich. Na początku tego tygodnia, w wieku 96 lat, pozostała zdeterminowana, aby wypełniać swoje obowiązki, mianując mnie swoim 15. premierem.”

„W ciągu swojego życia odwiedziła ponad 100 krajów i wpłynęła na życie milionów ludzi na całym świecie.”

Czytaj: Trwa konkurs na maskotkę Igrzysk Europejskich

„W nadchodzących trudnych dniach spotkamy się z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i całego świata, aby świętować jej niezwykłe życie w służbie”.