Poetycka rzeźba pokryta lekką warstwą mrozu

0
428
“Departure” autorstwa George Lundeen (Zdjęcie: shawneffel)

Poetycka rzeźba pokryta lekką warstwą mrozu wygląda jak ożywający rysunek.

Mróz powoduje, że trawa i wszystko, co jest na zewnątrz pokrywa się lekką warstwą mrozu, co nie raz wygląda bardzo ładnie. Nie inaczej było w tym przypadku.

Jak odkrył użytkownik portalu Reddit o nazwie shawneffel, mróz może przekształcić rzeźby, dodając refleksy, które podkreślają fakturę metalu.

Podczas wizyty w VanDusen Botanical Gardens w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej shawneffel wykonał zdjęcie rezydującej w parku romantycznej rzeźby „Departure” amerykańskiego artysty George’a Lundeena.

Lekka warstwa mrozu na poetyckiej rzeźbie dodaje kompozycji iluzoryczny akcent. Podczas porannych mrozów realistyczna rzeźba z brązu przedstawiająca obejmującą się parę wygląda prawie jak stary rysunek lub fotografia ożywiona.

Czytaj: Zamrożone jezioro w Michigan zaczyna pękać. Wygląda jak z obrazów

Po dodaniu zdjęć na Reddit, stały się one w ekspresowym tempie bardzo popularne. Do tej pory zdjęcia zostały ocenione ponad 112 000 razy.

Chociaż rzeźby z brązu są zwykle projektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać światło i cień, mróz faktycznie zmniejszył odblaskowy połysk dzieła i zamiast tego nadał matowej powierzchni. Ta efemeryczna, chłodna chwila kontrastuje z ciepłym uściskiem. Jednak jest to również raczej odpowiednie, ponieważ kobietę można zinterpretować jako zwijającą się w mężczyźnie w celu uzyskania ciepła.

Ten konkretny posąg, który został zainstalowany w 2013 roku, ożywił miłośników sztuki i wzbudził zainteresowanie jego początkami. Według BC Write, posąg powstał z wizerunku pary na włoskim dworcu w 1973 roku.

Artysta Lundeen wykonał wówczas szkic. Szkic później był inspiracją dla kilku rzeźb. Lundeen używał ludzkich modeli do rzeźbienia w glinie przed odlaniem z brązu. Istnieje kilka przykładów i odmian rzeźby „Departure” czyli „Odjazd”. Niezależnie od tego, czy posąg został nazwany na cześć metaforycznej, smutnej chwili, czy też natychmiastowego odjazdu pociągu ze stacji, wyraźnie zawiera wiele ludzkich emocji uchwyconych w mowie ciała obu postaci.

Odkąd zwróciły na siebie uwagę na Reddit, ten zdjęcia zainspirowały wielu innych użytkowników portalu Reddit do podzielenia się opowieściami o pięknych posągach pokrytych śniegiem na ich własnych obszarach.

Czytaj: Prawie zamrożone fale oceanu uchwycone kamerą

Redditor shawneffel zrobił zdjęcie lodowego posągu w Vancouver. Od tego czasu zdjęcia stały się popularne dzięki oszałamiającym, matowym refleksom.

Pomnik „Departure” autorstwa George’a Lundeena, widziany w Ogrodzie Botanicznym VanDusen w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej.  (Zdjęcie: shawneffel)

shawneffel: Reddit

johannesfloe.com – Art to remember