Pogoda na drugą połowę września. Jeszcze lato czy już jesień?

0
272
Zdjęcie: pixabay.com

Druga połowa września rozpocznie się od upalnych dni. Wysokie temperatury – często przekraczające 25 stopni – występować będą na terenie całego kraju i będą utrzymywać się aż do czwartku

„Przed nami tydzień z dwoma obliczami września, pogoda wyraźnie podzieli go na dwie części. Pierwsze trzy dni będą bardzo ciepłe, a nawet upalne. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie” – napisało na Twitterze IMGW.

W czwartek natomiast nadejdzie znaczne ochłodzenie, przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Będzie pochmurnie, z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h. Od 16 stopni na północy do 24 na południowym wschodzie.

Czytaj: Fotograf uchwycił wspaniałe piękno jesiennych lasów

Następny tydzień zacznie się od temperatur rzędu 20-21 stopni. Najcieplej będzie w środę, 23 sierpnia, kiedy to synoptycy przewidują temperaturę rzędu 22 stopni Celsjusza. Ochłodzenie i prawdziwie jesienna pogoda nadejdzie wraz z końcem następnego tygodnia. Zgodnie z przewidywaniami, maksymalna temperatura będzie wynosić 17 st. C.

Czytaj: Poznań: powstaną kolejne pływające ogrody

Jak informuje Twojapogoda.pl, pogoda na wrzesień 2021 pogorszy się w drugiej połowie miesiąca. Przede wszystkim wrócą opady deszczu, a wraz z nimi znowu spadnie temperatura, do czego przyczynią się ponadto porywiste podmuchy wiatru. W tym okresie zdecydowanie będzie można mówić o jesiennej aurze. Pocieszeniem jest przy tej okazji informacja, że kiepską pogodę na wrzesień 2021 ma nam za to zrekompensować październik, który ma być cieplejszy niż zazwyczaj, z dużą ilością słońca i niewielkimi opadami.

Czyżby szykował się ładny jesienny październik?

Koniecznie zajrzyj na f7.pl