Pojazdy elektryczne są tańsze w utrzymaniu niż samochody na benzynę

0
208
Auto elektryczne - drogie w zakupie, tanie w eksploatacji? Zdjęcie: pl.freepik.com

Ta wypożyczalnia samochodów zgłosiła, że pojazdy elektryczne są o 50-60% tańsze w utrzymaniu niż samochody na benzynę.

Hertz, amerykańska firma wynajmująca samochody z siedzibą na Florydzie, niedawno odkryła, że pojazdy elektryczne są łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu, i tym samym zwiększyła wykorzystanie pojazdów elektrycznych. Firma Hertz stwierdziła, że utrzymanie pojazdów elektrycznych jest prawie 50-60% tańsze niż pojazdów napędzanych benzyną.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: pl.freepik.com

Firma Hertz odkryła, że w pojazdach elektrycznych jest mniej ruchomych części w porównaniu z pojazdami napędzanymi gazem, co oznacza mniej obszarów awarii części, które mogą zrekompensować kosztowną wymianę. A nawet wtedy procent awaryjności tych części jest znacznie niski.

Prawdą jest, że początkowe koszty pojazdów elektrycznych znacznie przewyższają koszty pojazdów napędzanych gazem, ale w dłuższej perspektywie są one rekompensowane, ponieważ rynek pojazdów elektrycznych szybko się rozwija, a różnica w cenie prawdopodobnie zmniejszy się w nadchodzących latach, kiedy producenci produkują niedrogie baterie i modele. Największą korzyścią dla pojazdów elektrycznych jest uniknięcie kosztownych podróży na stacje benzynowe, które w niedalekiej przyszłości mają stać się jeszcze droższe.

Czytaj: Mercedes Benz zainwestuje blisko Wrocławia ponad 4,7 mld złotych

Dyrektor generalny firmy Hertz, Stephen Scherr, przejrzał to wszystko i już odnotowuje 12% wzrost rocznych zysków. Firma potwierdziła również umowę z GM na 175 000 pojazdów elektrycznych.

Zdjęcie: Twitter

Ich wzrost przychodów to efekt wzrostu popytu na wynajem do 70% oraz obniżki kosztów eksploatacji pojazdów elektrycznych.

„Skupiliśmy się na doskonałości operacyjnej i optymalizacji floty, aby uzyskać wyniki finansowe, które ułatwiły inwestycje w nasze strategiczne priorytety, takie jak elektryfikacja, przy jednoczesnym zwiększeniu zysków dla naszych akcjonariuszy i służbie naszym klientom” — powiedział Scherr w rozmowie o zarobkach.

Czytaj: 9 na 10 aut sprzedanych w Norwegii to auta elektryczne lub hybrydowe

Ta umowa z GM na 175 000 pojazdów elektrycznych jest kontynuacją ich wcześniejszej umowy na 100 000 modeli 3 od Tesli. Hertz, na początku tego roku, również połączyła siły z Polestar, aby kupić 65 000 pojazdów elektrycznych.

Wiele firm mogłoby pójść za przykładem firmy Hertz, ponieważ jest to korzystne nie tylko z punktu widzenia przychodów, ale także dla planety, ponieważ znacznie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla wytwarzaną przez samochody napędzane gazem.