Polacy tworzą ekologiczną skórę z jabłek

0
208
Zdjęcie: pl.freepik.com

Bio2Materials to polska firma produkująca w 100% biodegradowalną „skórę” z jabłek – głównego rodzaju owoców uprawianych w Polsce.

Ta specjalna skóra jest w 100% biodegradowalna. Produkt końcowy jest wolny od szkodliwych substancji, będąc organicznym materiałem tekstylnym złożonym z substancji organicznych.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Do produkcji wykorzystywane są wytłoki jabłkowe – główny odpad organiczny z przetwórstwa owoców i warzyw w Polsce. W szczycie sezonu produkuje się około 500 ton wytłoków dziennie.

Bio2Materials to pierwsza polska marka w sektorze tekstyliów ekologicznych i zrównoważonych. Zespół tworzy materiały pochodzenia organicznego. Proces produkcyjny oparty jest na gospodarce obiegu zamkniętego, dzięki czemu firma jest bardziej wydajna. Osiągniętym rezultatem jest mniej zanieczyszczająca i bardziej okrężna produkcja skóry.

Co ciekawe, marki na całym świecie tworzą skóry również z tak niezwykłych surowców organicznych jak mango czy ananas. W czasach powszechnego konsumpcjonizmu i szybkiej mody jest to dla Polski krok naprzód, aby stać się bardziej eko na rynku.

Czytaj: Dwóch mężczyzn stworzyło wegańską skórę z kaktusa, by ratować zwierzęta i środowisko

Główne cele:

  • Opracowanie alternatywy dla produkcji opartej na skórze, bez użycia skóry zwierzęcej i materiałów syntetycznych.
  • Produkcja skóry w 100% biodegradowalnej, wolnej od szkodliwych substancji.

Czytaj: Moda wolna od okrucieństwa – Chanel rezygnuje ze skór i futer.