Polak doskonale rejestruje magiczne widoki Zachodniego Wybrzeża

0
300
Zdjęcie: Marcin Zając

Amerykański zachód szczyci się jednymi z najwspanialszych krajobrazów w Stanach Zjednoczonych. Marcin Zając jest urodzonym w Polsce fotografem mieszkającym w północnej Kalifornii, który dzieli swój czas między karierę inżyniera oprogramowania a dążenie do idealnego ujęcia.

Od wschodu słońca do nieba o północy, Zając rejestruje piękne widoki w odległych, rozległych przestrzeniach nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie.

Czytaj: Pierwsza w pełni elektryczna, wolna od emisji łódź pasażerska zbudowana w Stanach Zjednoczonych!

Zając podróżował ze swoimi aparatami z Australii na Islandię. Jednak niektóre z jego najbardziej oszałamiających prac zostały nakręcone bliżej jego domu na Zachodnim Wybrzeżu.

Jego najnowsze zdjęcie genialnej Drogi Mlecznej nad wybrzeżem Oregonu jest doskonałym przykładem jego umiejętności fotografowania nocą.

W komentarzu na Reddit, Zając wyjaśnia, że zdjęcie zostało zrobione „Nikonem D800 i Tamronem 24-70 podłączonym do urządzenia do śledzenia gwiazd, które pozwalało na naświetlanie nieba przez pięć minut bez zauważalnego śladu gwiazd”.

Chociaż Droga Mleczna była widoczna tego wieczoru, na obrazie Zająca wydaje się o wiele jaśniejsza.

„Nowoczesna technologia aparatu w połączeniu z długimi czasami naświetlania pozwala nam uchwycić znacznie więcej niż nasze oczy widzą” – wyjaśnił fotograf.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kreatywne ekspozycje mogą być również używane w ciągu dnia do uchwycenia i rozmycia ruchu wody. Ale niezależnie od pory dnia Zając znajduje światło, aby stworzyć oszałamiające zdjęcie.

Jego prace były nominowane do nagrody Astronomy Photographer of the Year (Fotograf Astronomiczny Roku) organizowanej przez Muzeum Królewskie w Greenwich przez ostatnie trzy lata z rzędu. Otrzymał także nagrodę NASA Astronomy Picture of the Day (Astronomiczne Zdjęcie Dnia).

Jeśli inspiruje Cię praca Zająca, ma on kilka rad, jak rozwijać swoje umiejętności. „Główną wskazówką, którą chciałbym się podzielić, jest próba robienia zdjęć jak najwięcej podczas wschodu lub zachodu słońca”, mówi Zając. „Światło w tym czasie jest wyjątkowe”.

Aby poznać więcej prac Zająca lub kupić odbitki, zajrzyj na jego stronę internetową i Instagram.

Fotograf krajobrazu z Zachodniego Wybrzeża Marcin Zając uchwycił amerykański zachód pod oszałamiającym niebem.

Zdjęcie: Marcin Zając
Zdjęcie: Marcin Zając

Inżynier i fotograf, Zając od trzech lat jest nominowany do nagrody Astronomicznego Fotografa Roku.

Zdjęcie: Marcin Zając

Zając zachęca fotografów do fotografowania krajobrazów w poszukiwaniu magicznego światła wschodu i zachodu słońca.

Czytaj: Oszałamiające zdjęcia orek i zachodów słońca

Zdjęcie: Marcin Zając
Zdjęcie: Marcin Zając
Zdjęcie: Marcin Zając
Zdjęcie: Marcin Zając