Policja zamieniła skonfiskowane Ferrari w samochód patrolowy

0
284

Policja zamienia skonfiskowane Ferrari w samochód patrolowy, który będzie ścigał „najbardziej agresywnych” przestępców.

Policja w Czechach skonfiskowała Ferrari o dużej mocy i zamieniła je w radiowóz, który pomoże policji w przestępczej działalności na ulicach.

Punkty za kreatywność i zrównoważony rozwój!

Władze potwierdziły, że przejęły jasnoczerwone Ferrari 458 Italia 2011 od przestępców i przerobiły je na samochód policyjny.

Ferrari 458 Italia z 2011 roku miało wcześniej jasnoczerwony kolor wyścigowy, ale władze pomalowały go żółtymi i niebieskimi paskami odblaskowymi i zamontowały panel świateł na górze. Będzie on używany do ścigania skradzionych samochodów i rozprawiania się z nielegalnymi wyścigami drogowymi, podała policja w oświadczeniu.

Źródło: Twitter

Nowy samochód jest wyposażony w silnik o prędkości 322 km na godzinę i pomoże ścigać poszukiwaczy mocnych wrażeń, według The Guardian.

Ferrari 458 Italia z 2011 roku szacowane jest na około 180 640 USD i zostało zmodyfikowane przez policję za 12 406 USD, co jest bardzo niską ceną w porównaniu do zakupu nowego pojazdu. Powiedzieli, że koszt wyniósł tyle, co nowa Skoda Hatchback.

Czytaj: Ferrari wkracza w erę w pełni elektrycznych samochodów

Jiří Zlý, szef wydziału ruchu drogowego policji, powiedział, że samochód będzie używany w całym kraju przeciwko niektórym z „najbardziej agresywnych” przestępców na czeskich drogach.

Czeska policja powiedziała, że Ferrari nie było najcenniejszym ani najrzadszym pojazdem, jaki przejęli – w zeszłym roku skonfiskowano 900 samochodów.

Czeska policja ujawniła, że ​​skonfiskowane samochody są zazwyczaj sprzedawane, a dochody są wykorzystywane na pokrycie szkód wyrządzonych przez przestępców. Tym razem jednak Ferrari zaprezentowało się jako ciekawe przedsięwzięcie twórcze.

„Mamy niektóre pojazdy do oficjalnych obowiązków” – powiedziała policja. „Nie są to jednak tak luksusowe samochody jak Ferrari”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podobnie, w 2014 roku, dzięki współpracy z Lamborghini, włoska policja stanowa otrzymała nowy Lamborghini Huracan, który miał służyć do transportu zapasów krwi na miejsca wypadku, jak informuje motor1.com.

Dyrektor generalny Lamborghini, Stephan Winkelmann, powiedział w oświadczeniu: „Mamy silne i odpowiednie relacje z włoską policją stanową.”

„Nowe Lamborghini Huracán oznacza doskonałość włoskich supersportowych samochodów i jesteśmy dumni, że możemy go udostępnić włoskiej policji państwowej w celu wykonania specjalistycznych zadań, jakie te samochody policyjne wykonują”.

Szef włoskiej policji państwowej Alessandro Pansa powiedział również: „Dzisiaj jest ważny dzień, ponieważ dwie włoskie doskonałości spotykają się i wzmacniają swoje relacje, które rozpoczęły się w 2004 roku wraz z przekazaniem Lamborghini Gallardo włoskiej policji państwowej.”

„W ciągu ostatnich 10 lat włoska policja państwowa wykorzystywała samochód do celów prewencyjnych oraz w celu zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach”.

Z kolei w Dubaju policja prowadzi całą flotę supersamochodów.

A tak prezentują się nowe policyjne radiowozy w Krakowie.