Polityk zostawił dąsającego się syna na kartce świątecznej

0
219

Pozowanie do zdjęć kartek świątecznych może być trudne z wielu powodów, zwłaszcza jeśli masz dziecko. Siedzenie w idealnie pozowanych pozycjach nie jest najbardziej atrakcyjną czynnością dla malucha, a najmłodszy z rodziny Leigh nie ukrywał swoich uczuć na ten temat.

W 2015 roku Andrew Leigh, członek australijskiej Izby Reprezentantów, jego żona Gweneth i trzej synowie stanęli do rodzinnych portretów. „Zrobiliśmy sesję zdjęciową z całą rodziną przez około 20 minut. Naszemu 3-latkowi (Zachary) początkowo się to podobało, ale potem okazało się, że to frustrujące, że wszyscy stoimy nieruchomo i patrzymy na kamerzystę” — mówi Leigh. „Z jego perspektywy można to zrozumieć: po co stać w miejscu, skoro można grać?”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Gweneth i ja uśmiechaliśmy się do kamer razem z naszymi dwoma najstarszymi chłopcami” — wyjaśnia Leigh. „Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nasz maluch opuścił grupę i siedział metr dalej, z największym na świecie grymasem na twarzy”.

Zamiast wybrać zdjęcie, na którym wszyscy członkowie rodziny się uśmiechali, rodzina postanowiła wybrać to zdjęcie z dąsającym się synem w tle — i wszystkim się podobało. „Ludzie nie chcieli oglądać wyretuszowanej polityki; woleli wiedzieć, że nasze dzieci są tak samo zrzędliwe jak wszystkie inne” – mówi polityk. Ktoś umieścił to zdjęcie w Internecie; i wkrótce ich nadąsany syn trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Czytaj: Polityk chce zakazu reklamowania śmieciowego jedzenia dla dzieci

Po tym, jak ich rodzinna sesja zdjęciowa przyciągnęła uwagę całego świata, Leigh szczegółowo opisał swoją rolę jako rodzica i polityka w artykule, który napisał dla The Guardian. Mówi: „Idealnie byłoby, gdyby zarówno rodzicielstwo, jak i polityka były prowadzone z poczuciem życzliwości. Z dziećmi w domu, polityka miłości wygląda o wiele atrakcyjniej niż polityka nienawiści. Jesteś bardziej wyczulony na śmieszność i mniej skłonny do traktowania siebie zbyt poważnie. I może, tylko dlatego, nasze najmłodsze dziecko pewnego dnia wybaczy nam, że umieściliśmy jego zrzędliwą minę na naszej kartce świątecznej”.

Czytaj: Kraków: otwarcie kąpieliska na Zakrzówku w drugi dzień świąt

Robienie zdjęć, które będą jako kartka świąteczna może być trudne z wielu powodów, zwłaszcza jeśli masz dziecko, które woli w tym czasie się bawić.

Zdjęcie: Facebook

W 2015 roku Andrew Leigh, członek australijskiej Izby Reprezentantów, jego żona Gweneth i trzej synowie stanęli, pozowali do rodzinnego portretu. Nie widzieli, że ich najmłodszy syn, Zachary, będzie miał dość po krótkiej chwili.

Zabawne, że rodzina wybrała zdjęcie z naburmuszonym synem na swoją kartkę świąteczną. Wszyscy pokochali to zdjęcie.

Od tego czasu wydaje się, że rodzina miała więcej szczęścia z portretami rodzinnymi.