Polka pokonała 120 000 osób z całego świata!

0
287
Lena Nowaczek, nastolatka z Kielc ze światową nagrodą Rise Global 2022 dla młodych talentów. Zdjęcie: Facebook

Lena Nowaczek z Kielc została laureatką nagrody Rise Global 2022. Nagroda przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 15-17 lat i to jedna z najważniejszych nagród na świecie.

Kielczanka Lena Nowaczek ze światową nagrodą Rise Global 2022

Fundusz wsparcia dla laureatów nagrody przekracza 1 miliard dolarów! Kielczanka została wybrana wśród 120 tys. uczestników z całego świata. Lena Nowaczek zajmuje się wsparciem rozszerzenia dostępu do diagnostyki zdrowia psychicznego dla młodych ludzi. Stworzyła projekt „Szczęście daje siłę”, który łączy wolontariuszy ze szkół średnich z pacjentami w wieku szkolnym poprzez spotkania online!! Lena o nagrodzie Rise dowiedziała się podczas rocznego stypendium w Kingswood-Oxford School w Connecticut w USA. Piękna sprawa! Gratulacje!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Lena Nowaczek

Lena Nowaczek interesuje się wsparciem rozszerzania dostępu do diagnostyki zdrowia psychicznego dla młodych osób. Jej projekt „Szczęście daje siłę” łączy wolontariuszy ze szkół średnich z pacjentami w wieku szkolnym poprzez spotkania online.

Polka o zwyciężeniu Rise Global dowiedziała się podczas stypendium w Kingswood-Oxford School w Connecticutw USA udzielonego jej w ramach programu ASSIST Scholars Program.

Rok spędzony zagranicą jako stypendystka ASSIST zainspirował mnie do podjęcia działań w obszarach moich zainteresowań – wyjaśnia Lena Nowaczek.

Nie posiadam się ze szczęścia, że dołączyłam także do laureatów RISE! Jako Rise Global Winner, mam nadzieję dać impuls pozytywnym zmianom w mojej społeczności w przyszłości, szczególnie wokół niezwykle ważnej kwestii zdrowia psychicznego dzieci – mówi laureatka nagrody.

Aktualnie, Nowaczek zaangażowała się w wiele różnych kampanii na rzecz zdrowia, chce zostać lekarką i pracować nad zwiększeniem dostępu do leków. Polka zgłosiła się również jako ochotniczka do ASSIST, aby zainspirować młodych uczniów i studentów z Polski do ubiegania się o stypendium na studia w amerykańskiej prywatne uczelni lub szkole z internatem.

Czytaj: Życie w pobliżu wody wiąże się z lepszym zdrowiem psychicznym

Rise Global

Rise Global to program organizacji Schmidt Futures i jeden z filarów szerszego programu filantropijnego Erica i Wendy Schmidt o wartości 1 miliarda dolarów. Jego celem jest znajdowanie i wspieranie młodych talentów z całego świata.

Rise Program wyróżnia błyskotliwych ludzi, dając im możliwości i wsparcie w ich pracy na rzecz innych. Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 15-17 lat i oferuje dożywotnie korzyści, w tym stypendia, opiekę mentorską, dostęp do możliwości rozwoju zawodowego, fundusze i nie tylko, ponieważ „Globalni Zwycięzcy” pracują nad rozwiązaniem najpilniejszych problemów ludzkości.

Czytaj: Zakończyła się warta 11 mln złotych przebudowa Centrum Neuromed we Wrocławiu

Program jest spersonalizowany i elastyczny, dostosowany do potrzeb Globalnych Zwycięzców w miarę ich ewolucji. Celem jest zapewnienie Globalnym Zwycięzcom zindywidualizowanego wsparcia, aby umożliwić im osiągnięcie ich celów, podczas gdy pracują, aby służyć innym przez całe życie.

Jak zgłosić się do edycji na 2023 rok?

Od 18 października 2022 roku uruchomiono możliwość zgłoszeń do trzeciej już edycji Rise Challenge, programu przeznaczonego dla genialnych 15-17-latków z Polski i innych krajów. Kandydaci do Rise Global 2023 muszą być w wieku od 15 do 17 lat na dzień 1 lipca 2023 r., co oznacza, że urodzili się między 2 lipca 2005 r. a 1 lipca 2008 r.

Rise to nie tylko program dla zwycięzców – każdy, kto zgłosi się do Rise, korzysta z niego i dołącza do globalnej społeczności młodych liderów. Obejmuje to dostęp do bezpłatnych kursów online i wiodących organizacji na całym świecie. Zgłoszenia online można składać pod poniższym linkiem do 25 stycznia 2023 r. do godziny 16:59. Kliknij tutaj Risefortheworld.org/apply i zgłoś swój projekt do programu.

Każdy, kto aplikuje, dołącza do globalnej społeczności liderów i uzyskuje dostęp do bezpłatnych kursów online.