Polka tworzy piękne rzeźby z brązu!

0
913

Poznajcie utalentowaną polską rzeźbiarkę, która tworzy niesamowicie piękne rzeźby, które w połączeniu z wodą, wyglądają jakby ożywały na naszych oczach.

Nazwisko Chodakowska skojarzycie pewnie z Ewą, która od wielu lat promuje sport i zdrowy styl życia. Ciałem i ruchem zajęła się także bardzo zdolna Polka o tym samym nazwisku, tylko pokazuje je w brązowych rzeźbach.

Kiedy słyszysz słowo „rzeźba”, mimowolnie wyobrażasz sobie coś, co stoi w miejscu. Chyba, że idzie to w parze z nazwiskiem polskiej rzeźbiarki Małgorzaty Chodakowskiej, która tworzy piękne rzeźby fontannowe z brązu, w których woda odgrywa istotną rolę w całej strukturze.

Czytaj: 10 najbardziej niesamowitych fontann na świecie

Woda wyskakuje z posągów w mało prawdopodobnych miejscach, tworząc ruch, który nadaje rzeźbom Chodakowskiej ludzką obecność i w pewien sposób wydaje się magiczny.

„Wykonanie rzeźby zajmuje mi od 2 do 6 miesięcy, w zależności od jej złożoności” – powiedziała Chodakowska, która rzeźbi już od 30 lat. „Moje fontanny szerzą czystą radość życia, łącząc żywioł wody z surowcem – brązem”.

Tworzenie oszałamiającej rzeźby zaczyna się od modelowania jej z gliny. Następnie, aby zamienić rzeźbę w fontannę, rzeźbiarka zamienia te rzeźby w brąz.

Zaklęte w brązie pozy zdają się ożywać na oczach podziwiającej je osoby. Dynamiki nadaje im nie tyle sposób ułożenia wykutego ciała, ile wypływająca woda. Na naszych oczach rozgrywa się spektakl: tańcząca baletnica, piękna dziewczyna przerzucająca mokre włosy, para kochanków przekazująca sobie życiodajny napój. Są także motywy aniołów.

Więcej informacji: skulptur-chodakowska.de

Czytaj: Konkurs na pomnik Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu rozstrzygnięty