Polki zaniedbują badanie piersi. Nowa kampania „Coś do nich mam!” fundacji Rak’n’Roll

0
1079
zdjęcie: facebook.com

Październik to ważny miesiąc – Miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji polskie celebrytki wzięły udział w kampanii społecznej promującej profilaktykę w walce z nowotworem piersi. Chcą zachęcić Polki do regularnego badania piersi i dbania o siebie. Przy okazji gwiazdy polskiego show-biznesu zdradziły, jaki mają kształt ich piersi. 

„Już od 8 lat pomagamy godnie przechodzić chorobę nowotworową, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy, a przede wszystkim – dajemy energię do przejścia przez chorobę. Jeśli słyszałeś o fundacji założonej przez Magdę Prokopowicz – to właśnie Rak’n’Roll!” – tak przedstawia się Fundacja Rak’n’Roll na swojej stronie.

Każdego roku na raka piersi umiera blisko 5 tysięcy kobiet. Notuje się ponad 15 tysięcy nowych zachorowań. Jest to nowotwór, który w Polsce zabija najczęściej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ILE WYNIESIE ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ŻYCIA W POLSCE ZA 20 LAT? NAUKOWCY TO POLICZYLI -f7dobry.com

Fundacja Rak’n’Roll przygotowała specjalną kampanię społeczną „Coś do nich mam”. Twarzami zostały znane kobiety z pierwszych stron gazet – piosenkarki, aktorki, prezenterki i blogerki. Wszystko po to, aby zachęcić kobiety do regularnych badań i pokazać im, że nie wszystkie piersi są ideale.

Zdecydowana większość Polek przeglądając się w lustrze, stwierdza że ich piersi nie są takie, jakie chciałyby, żeby były – są malutkie, trójkątne, sterczące, obwisłe, karmiące. Daleko im do perfekcyjnego obrazka, który można oglądać na pierwszych stronach gazet.

„Czas na prawdziwą rewolucję” – czytamy na stronie fundacji Rak’n’Roll. Organizatorzy stworzyli zabawną kampanię, która ma zachęcić wszystkie kobiety w Polsce do poddawania się zabiegom USG raz w roku. Dodatkowo reklamują pewien produkt, którego użycie pomoże „zachować piękno piersi i potwierdzić zdrowie”. Tym pewnym produktem jest żel do USG używany przez lekarzy.

Piersi znanych gwiazd

W kampanie „Coś do nich mam” zaangażowały się: Karolina Gilon, Ola Hamkało, Joanna Horodyńska, Joanna Jabłczyńska, Julia Kuczyńska (Maffashion), Daria Ładocha, Jessica Mercedes, Małgorzata Rozenek-Majdan, Zosia Ślotała, Julia Wieniawa i Barbara Wrońska.

Dziewczyny wzięły udział w sesji zdjęciowej, a efekty można podziwiać na Facebooku. Okazuje się, że znane kobiety z telewizji także nie mają idealnych piersi. Jessika Mercedes nie wstydzi się tego, że jej piersi są trójkątne, Joanna Jabłczyńska zdradziła, że jej piersi są kwadratowe, a Joanna Horodyńska ma „jedną pierś wyżej, a drugą niżej”.

Powtórzę, ponieważ to ważne – celem kampanii jest uświadomienie kobietom jak ważne jest wykonywanie regularnych badań: zabiegów USB raz do roku.

W związku z kampanią, dofinansowano 7 tysięcy badań USG. Można umówić się na nie telefonicznie, albo za pośrednictwem bota „BOOBlabla” uruchomionego na Messengerze, który wysyła link z numerem telefonu do lekarza dostępnego w okolicy miejsca zamieszkania. Koszt badań w Gabinecie z Różową Wstążką wynosi 20 zł.

Zobacz, jak gwiazdy wypadły w kampanii!

Zosia Ślotała ma trójkątne piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swój kształt i zdrowie!

Barbara Wrońska ma jedną pierś mniejszą, drugą większą i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swój kształt i zdrowie!

Małgorzata Rozenek-Majdan ma sterczące piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swoje piękno i zdrowie!

Aleksandra Hamkało ma piersi z rozstępami i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swoje piękno i zdrowie

Karolina Gilon ma sterczące piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swój kształt i zdrowie!

Joanna Jabłczyńska ma kwadratowe piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swój kształt i zdrowie!

Daria Ładocha ma malutkie piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swoją wyjątkowość i zdrowie!

Jessica Mercedes ma trójkątne piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zachowają swój kształt i zdrowie!

Joanna Horodyńska ma jedną pierś wyżej, drugą niżej i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zostaną piękne jak teraz!

Julia Wieniawa ma sterczące piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zostaną sterczące i piękne jak teraz!

Maffashion ma malutkie piersi i ma do nich żel! Wystarczy, że użyje go raz w roku, a jej piersi zostaną małe i piękne jak teraz!

Źródło i zdjęcia: facebook.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl